שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כבל לאולמרט: שתיקה פירושה תמיכה בהשבתת הליגה
  ח"כ איתן כבל שלח מכתב דחוף לשר התקשורת, ובו בקשה להשהות את עניין הקמת הערוץ בתשלום ללא מכרז. כמו כן, הוא מבקש להתחשב בציבור הצרכנים ולא "להיעתר ללחצים שמפעילות קבוצות הכדורגל"

  ח"כ איתן כבל ממשיך במאבקו נגד ראשי הקבוצות בנושא זכויות השידור של ליגת העל. כבל, חבר ועדת הספורט, התכוון להציג בפני שר התקשורת, אהוד אולמרט, שאילתה בעניין הקמת הערוץ בתשלום, אולם האחרון התחמק ממתן תשובה מפורשת בנושא. בעקבות זאת, החליט כבל לשלוח לאולמרט מכתב דחוף, בו הוא

  כותב בין השאר: "אני מוצא לנכון לפנות אליך בעקבות פרסומים רבים בתקשורת המורים על כך שבעלי קבוצות הכדורגל מצפים שתיתן אישור להקמת הערוץ בתשלום. יתירה מכך, הם מאיימים להשבית את הליגה אחרי הפגרה, במידה והערוץ לא יאושר".

   

  במכתב תוקף כבל את אולמרט על עמדתו בנושא: "אני סבור כי הצבת אולטימטום בפניך או בפני כל גורם אחר על ידי הקבוצות אינה במקומה, ועצם שתיקתך בנושא יכולה להוות מתן לגיטימציה לקיום השביתה. כמו כן, אבקש להסב את תשומת לבך לעובדה שקיימת מחלוקת רבה לגבי הצורך להקים ערוץ בתשלום, מה גם שניסיון דומה שנעשה בהולנד נכשל באופן מוחלט".

   

  מן מכתב עולה החשש כי על אולמרט יופעלו לחצים כבדים להקים את הערוץ ללא מכרז: "אני מבקש לדעת מה עמדתך לגבי הדרישה להקים ערוץ בתשלום, והאם בכוונתך לפרסם מכרז? אנחנו מדינת חוק, וכידוע לך במדינת חוק, קיימים פרמטרים ברורים הקובעים מי מורשה להקים ערוץ, כאשר מכרז הינו המרכזי שבהם. בנוסף ברצוני לדעת, האם יחולו על הערוץ החדש (במידה ואכן יוקם) מגבלות דומות לאלו של ערוץ 5, (חובה להפקות מקור, ואיסור פרסומות), במידה ולא, אילו הגבלות יחולו עליו?".

   

  בסיום המכתב מבקש כבל לחשוב על ציבור הצרכנים ולא על בעלי הקבוצות: "בשל העניין הציבורי הרב והכאוס שיש כעת בשידורי הכדורגל הישראלי, אני פונה אליך בכל לשון של בקשה לחשוב על טובת הציבור הרחב, ולא להיעתר ללחצים שמפעילות עליך קבוצות הכדורגל".

   

  יש לציין כי יו"ר ההתאחדות, איצ'ה מנחם, יפגש מחר (ד') עם אולמרט כדי לשכנעו לתת רישיון מיוחד לערוץ בתשלום.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום אתר הכנסת
  לא מרפה מאולמרט. ח"כ כבל
  צילום אתר הכנסת
  צילום: פייר תורג'מן
  נתון ללחצים של ראשי הקבוצות. אולמרט
  צילום: פייר תורג'מן
  צילום: ראובן שוורץ
  פגישה עם שר התקשורת. איצ'ה מנחם
  צילום: ראובן שוורץ
  מומלצים