שתף קטע נבחר

חתולי הגבעות

מה השלב הבא באיומי מועצת יש"ע? ראש ממשלה שאינו מגיע לביקור במאחזים אחת לשבוע לא יהיה ראש ממשלה? על מי אתם חושבים שאתם מאיימים? למה-מי-אתם?

"ראש ממשלה שיפנה מאחזים מיושבים – לא יהיה ראש ממשלה", כך החליטו אתמול ראשי מועצת יש"ע. אמאל'ה! אנחנו כל-כך מפחדים. ממש משקשקים. למה מה תעשו? תשלחו מישהו שיוריד אותו מראשות הממשלה?

 

אחד הרגעים היותר משעשעים הנכונים למי שמגדלים חתול ביתי, הוא הרגע שבו החתול מתרגז עליך מאוד ובו-זמנית נעשה מפוחד באמת. בניסיון להפחידך הוא מתחפר במקומו, מקשת את גבו, ומשמיע נהמות ונשיפות שבטבע מן הסתם היו עשויות להבריח חתול אחר. מה שהחתול שלך לא קולט כשהוא מתנפח ומתחיל בנהמותיו זה שהוא, אה... איך לבשר לו את זה בעדינות? – כולה חתול. לא משנה איזה פרצופים מפחידים יעשה, כמה קולות מרתיעים ישמיע, הוא עדיין יישאר בסך הכל חתול. מיצי. על מי הוא חושב שהוא מאיים? על בעליו? אתה יכול לזרוק אותו מהבית ברגע זה, אבל לרוב אתה כמובן משועשע. החתול שלך שוב חושב שהוא נמר. שיהיה בריא, הטיפשון.

 

ראשי מועצת יש"ע הם חתול שמן, פרוע, שאוכל המון ונושך את היד המאכילה בכל הזדמנות. חתול כזה, סופו שבעליו – סובלני ודואג ככל שיהיה – יבחל בו ויזרוק אותו מהבית. זה, פחות או יותר, המקום שבו רובנו עומדים כרגע מול מפעל ההתנחלויות שצמח פרא בחצרנו האחורית. אנחנו מוכנים לזרוק אותם מהבית – או, במקרה המסוים הזה להחזיר אותם הביתה. זה גם לטובתם, כמובן, אלא שחתולים כמעט אף פעם לא יודעים מה לטובתם ומה לא – זו הסיבה שהם מפספסים לעיתים תכופות כל כך את חישוב פרק-הזמן שייקח להם, נניח, לחצות כביש בביטחון.

 

מועצת יש"ע היא המיעוט הקיצוני המאמין כי הוא מחזיק מדינה שלמה בת-ערובה. אין לו סיבה להאמין אחרת; נסיבות היסטוריות הוכיחו לו עד היום שזה נכון. גם החתול הביתי שלכם מאמין, מן הסתם, כי הוא הבוס האמיתי בבית. עובדה, בכל פעם שהוא רוצה לאכול – מאכילים אותו. גם לראשי מועצת יש"ע יש דימיון מפותח מספיק על מנת להכריז כי המדינה הזו חטופה, וכי אם לא ייענו דרישותיהם, ישליכו את ראש הממשלה מהחלון.

 

בסדר. מה השלב הבא? ראש ממשלה שאינו מגיע לביקור במאחזים אחת לשבוע לא יהיה ראש ממשלה? ראש ממשלה הנוסע לביקור בצרפת לא יהיה ראש ממשלה? תגידו, על מי אתם חושבים שאתם מאיימים? סליחה על הבוטות הזמנית, אבל למה-מי-אתם? קבוצת ישראלים מבולבלים שביצעו בחייהם את רוב הטעויות האפשריות ורוכבים על חציה המעוקל-תמידית של משכורתי החודשית? חבורה הזויה של ישראלים שאלמלא היו כל חמישה מהם מוקפים בארבעה חיילי צה"ל כבר היו מזמן נמלטים משם כל עוד רוחם בם?

 

אתם, אנשים שתרומתם לחברה הישראלית בשנים האחרונות מסתכמת באיומים ובגרימת צרות, באמת חושבים שיש לכם היכולת להכריע מי לא יהיה כאן ראש ממשלה? שבו בשקט וחכו שלמישהו יתחשק ללטף אתכם. למישהו, מניסיון, כמעט תמיד מתחשק. הייתי מציע לכם לרדת כבר עכשיו מהגג, אבל כולנו הרי יודעים טוב יותר. אתם עוד תתבצרו עליו ותשמיעו נהמות נו-רא מפחידות. ואנחנו, כמו עם כל חתול שנתקע על עץ, נצטרך לשלוח אנשים חמושים כדי להוריד אתכם משם. בינתיים, אל תאיימו. זה גורם לכם להיראות אפילו יותר מגוחכים. מיאו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים