שתף קטע נבחר

לשכת הליכוד: הדיבורים על נסיגה מסבים נזק

הלשכה מביעה המתנגדות להתבטאויות על נסיגה חד-צדדית, מבית היוצר של ראש הממשלה שרון ושר התמ"ת אולמרט. "הן עומדות בסתירה למדיניות הליכוד", נאמר בהודעת הלשכה, בתמיכתם של 13 ח"כים ובהם השר לנדאו

13 חברי כנסת של הליכוד חתמו היום (א') על הצעת החלטה שהתקבלה בלשכת הליכוד, השוללת התבטאויות של שרים וח"כים בעד נסיגה ופירוק התנחלויות. בין חברי הכנסת שחתמו על ההצעה: השר עוזי לנדאו, גלעד ארדן, סגן השר מיכאל רצון, יחיאל חזן, משה כחלון, אהוד יתום וחיים כץ.

 

לשכת הליכוד התכנסה אחר הצהריים בנוכחות כ-250 חברים שהגיעו למצודת זאב בתל אביב. יו"ר הלשכה, עוזי לנדאו, דרש את הכינוס כדי לדון בעמדתו המדינית של הליכוד וכדי למתוח ביקורת על ההתבטאויות האחרונות של השר אהוד אולמרט.

 

בכנס השתתפו שמונה חברי כנסת, ואושיות נוספות בליכוד, כגון משה ארנס ודב שילנסקי. כמו כן, השתתפו בישיבת הלשכה משה פייגלין ואישים נוספים המזוהים עם הימין הקיצוני בליכוד.

 

מהצעת ההחלטה עולה שהלשכה שוללת מכל וכל התבטאויות של שרים וחברי כנסת ואת תמיכתם החד צדדית בנסיגה מיש"ע ומפירוק התנחלויות שאושרו על ידי ממשלת ישראל. על פי ההחלטה, "הדברים גורמים נזק כבד לישראל, למעמדה המדיני, למלחמה בטרור ועומדים בסתירה למצע הליכוד ולמדיניותו".

 

כמו כן הוחלט שהלשכה תתמוך במו"מ עם הרשות הפלסטינית, רק לאחר שזו תפעל על פי התחייבויותיה לפירוק כל תשתיות הטרור והפסקת ההסתה להשמדת ישראל בתקשורת ובמערכת החינוך הפלסטינית.

 

הלשכה חזרה על החלטות מרכז הליכוד והלשכה עצמה, כי לא תקום מדינה פלסטינית ממערב לירדן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
דרש את הכינוס. לנדאו
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: פייר תורג'מן
מתנגדים לדבריו. אולמרט
צילום: פייר תורג'מן
מומלצים