שתף קטע נבחר

מכה לח"כים מדליפים מוועדת חו"ב: מיסוך לסלולרים

בימים האחרונים הושלמה התקנת מערכת מיוחדת בוועדת החוץ והביטחון, שתמנע מחברי כנסת לטלפן לכתבים, ואף לשלוח להם SMS. תצטרכו להמתין בסבלנות

חברי הכנסת ייאלצו למצוא מהשבוע הבא פתרונות יצירתיים להדלפות מוועדת החוץ והביטחון. בעוד ימים ספורים תתחיל לפעול מערכת מיסוך לטלפונים ניידים.

 

בימים האחרונים הסתיימה התקנת המערכת בחדר הישיבות של הוועדה. המערכת לא תאפשר שידור וקליטה של טלפונים ניידים בוועדה. מדובר במכה לחברי כנסת שנהגו לדווח מתוך הישיבות בשיחות לכתבים, ואף בהודעות SMS.

 

את התקנת המערכת יזם יו"ר הוועדה, ח"כ יובל שטייניץ. ההתקנה עצמה נמשכה כחצי שנה, בשל צורך באישורים מיוחדים. היועצת המשפטית של הוועדה אמרה שזו הפעם הראשונה שמכשיר כזה מותקן בארץ עם כל האישורים הדרושים.

 

ח"כ שטייניץ אמר שהמכשיר החדש פותר שתי בעיות מרכזיות: האחת - שמירה על ביטחון שדה והחשש מדליפה של "סודות כמוסים" של מדינת ישראל, הנדונים בעיקר בוועדת המשנה של ועדת החוץ וביטחון.

 

בעיה נוספת שיפתור המכשיר היא המשמעת הלקויה של חלק מחברי הוועדה, שמרבים להשתמש בטלפון נייד בשעת כינוס מליאת ועדת החוץ והביטחון. לדברי גורמים בוועדה, עלות המכשיר נאמדת באלפי דולרים בודדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלו? יש שם מישהו? (ארכיון)
צילום: מתוך אתר הכנסת
ח"כ שטייניץ. יזם התקנת המערכת
צילום: מתוך אתר הכנסת
מומלצים