שתף קטע נבחר

אולמרט בביקורת על שרון: הזמן פועל לרעתנו

"יש תמיד פיתוי לרמוז דבר עמום וגדול, ולעשות דברים קטנים", אמר השר בכנס הרצליה. לדבריו, תמיכתו בנסיגה החד צדדית סייעה לשותפיו הפוליטיים "לרדת מהעץ" ולוותר על רעיון ארץ ישראל השלמה

שר התעשייה והמסחר אהוד אולמרט יצא הבוקר (יום ג') בביקורת מרומזת על ראש הממשלה, אריאל שרון: "אין לנו זמן בלתי מוגבל. הסטאטוס קוו הוא הגרוע ביותר, הוא שוחק אותנו, ומבודד אותנו בעולם. היחס הזה הוא גורם מכריע".

 

אולמרט נאם בכנס הרצליה, ובהקשר לראש הממשלה הוסיף: "יש תמיד פיתוי לרמוז דבר עמום וגדול, ולעשות דברים קטנים". 

 

בהמשך להבעת תמיכה בנקיטת צעדים חד צדדיים מול  הפלסטינים, קרא אולמרט לבצע הפרדה חד צדדית מהפלסטינים במהלך אחד. לדבריו, "ככל שההפרדה תהיה מאסיבית יותר, הסיכוי להתמודד עם הטרור יהיה יותר גדול. גם מהלך קטן יהיה כרוך בכאב ובעימות גדול. לכן מוטב לנו לא לענות את נפשותינו בעימותים מצטברים שילכו ויחריפו, ולא לנקוט בצעדים לסירוגין או במנות קטנות". 

 

בהתייחסו לסערה שדבריו חוללו אמר אולמרט: "רציתי לעזור לחבריי הפוליטיים להתנער מהטרמינולוגיה של שמירה על שלמות הארץ שכבר איננה ריאלית. הדיבורים הללו לא קיימים במציאות כבר הרבה שנים".

 

בביקורת שמתח על שרים היושבים בממשלה שאימצה את מפת הדרכים אך מתכחשים לדרך ההיפרדות שהציע, אמר: "העמדות שביטאתי שיקפו את התהליך הקשה והמכאיב של חברים בצד הימני, שהביעו כאב על הדברים, אבל ההצטרפות לעמדותי אכן היתה מהירה".

 

בהתייחסו להתנגדות האמריקנית לצעדים חד צדדים אמר: "היא נועדה למנוע חבלה בישום 'מפת הדרכים'. אך היא גם משקפת אי הסכמה בסיסית לכך שבמהלך חד צדדי איננו חוזרים לגבולות 67'. הקהילה הבינלאומית חולמת חלומות שלא יתגשמו לגבי חזרה לגבולות אלה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פייר תורג'מן
אולמרט. "רציתי לעזור לחבריי"
צילום: פייר תורג'מן
צילום: איי פי
שרון. "פיתוי לרמוז על דבר גדול ולא לעשותו"
צילום: איי פי
מומלצים