שתף קטע נבחר

בכיר ביש"ע: שרון מכר את נשמתו לשמאל

במועצת יש"ע כינסו ישיבת חירום והחליטו בין היתר לארגן הפגנת ענק בככר רבין נגד תוכנית שרון. לדברי גורמים בקרב המתנחלים, בסופו של דבר, דברי שרון רק יגרמו לכך שאלפים יגיעו למנוע פינוי של מאחזים

"שרון מכר את נשמתו לשמאל. הוא התנתק מהמציאות". כך אמר היום (ו') בכיר ביש"ע בתגובה לנאום ההתנתקות של ראש הממשלה, שכלל התייחסות לפינוי התנחלויות ומאחזים.

 

גורמים ביש"ע אמרו היום: "ציפינו לנאום כזה אבל נשארנו המומים. ועוד מדובר בראש ממשלה של הימין".

 

בעקבות נאום שרון התכנסו הבוקר ראשי מועצת יש"ע לישיבת חירום בה הוחלט על סדרת פעולות. 

 

בין היתר הם מתכוונים לארגן הפגנת ענק בכיכר רבין בתל אביב. המפגינים צופים שאלפי בני אדם יגיעו ויביעו את התנגדותם לתוכנית שרון.

 

לדברי הגורמים ביש"ע, "עם כל הקושי בדבריו הקשים של שרון, הדבר יביא לכך שעוד אלפי מתנחלים וגם אנשים מתוך הקו הירוק, שחשובה להם ההתיישבות, יגיעו ברגע של פינוי המאחזים ויתנגדו, ובכך ימנעו את הפינוי הצפוי".

 

עוד אמרו הגורמים כי "ראש הממשלה מבין ויודע כי הוא לא יוכל לפנות מאחזים מיושבים עם 40 משפחות ויותר ועשרות ילדים על ידי צווי פינוי".

 

לדבריהם, "הדרך היחידה לבצע את הפינוי היא רק באישור ממשלה ולאחר מכן אישור הכנסת, ולשרון לא צפוי להיות רוב בכנסת".

 

אתמול בתגובה לנאום אמרו גורמים ביש"ע: "שרון מציע תכנית אשליות שתגביר את הטרור. חורבן ישובים וגירוש יהודים מביתם רק יגבירו את תאבונם של הרוצחים ויביאו להרס הציונות". ראש מועצת בנימין, פנחס ולרשטיין, אמר בתגובה: "שרון נותן פרס לטרור ומשלם מחיר קשה גם בטרור ובניסיון לשבור את חזון ארץ ישראל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
"יותר אנשים יגיעו כדי למנוע פינוי" (ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: אורי פורת
שרון. "נשארנו המומים"
צילום: אורי פורת
מומלצים