שתף קטע נבחר

שירות חדש המספק רשימות של בעלי מקצוע מומלצים
חברה ירושלמית מציעה סיוע בבחירת בעלי מקצוע. מאינסטלטורים ועד מטפלים הומאופתיים

חברה ירושלמית חדשה בשם מידרג מציעה סיוע בבחירת בעלי מקצוע מאינסטלטורים דרך טכנאי מחשבים ועד לקוסמטיקאיות ומטפלים הומאופתיים. את הרעיון הגהה הכלכלן נוחם אוחנה עם שותפיו יואל שרף, איש מחשבים, ויוני מנקר, כולם בשנות העשרים לחייהם.

 

השלושה מעוניינים לספק פתרון לאחת הבעיות המטרידות ביותר את הצרכנים - איך מוודאים מראש את איכותו ואמינותו של בעל מלאכה או ספק שירותים. רעיון
זה - שעל רעיון דומה לו שחנך האתר מפה נכתב במדור זה - הוא להסתמך על דירוג לקוחות שהתנסו בשירותיו. מחיר המנוי הוא 48 שקל לשנה, אותו יש לשלם מראש.

 

מנוי, הנזקק לחשמלאי לדוגמא, פונה למידרג בבקשה לקבלת הצעות של בעלי מלאכה מתאימים באזור מגוריו. המנוי מקבל 3 שמות של אנשי מקצוע בתחום המענין אותו, שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר אצל עשרת הלקוחות האחרונים ששירתו. אחרי כל ניצול שירותיו של בעל מלאכה כלשהו מתבקש המנוי לדרג בטלפון או בפקס את השירות שקיבל. כל בעל מלאכה שקיבל עבודה באמצעות הפנית מנוי של מידרג מתבקש לשלם לחברה עמלה של 4%-3% מערך העבודה. למעט העוסקים תחום הרפואה אלטרנטיבית.

 

אין ספק שמידרג התפרצה לדלת פתוחה בתחום הזועק לסדר. בעלי מלאכה, כמו גם בעלי מקצועות חופשיים, פועלים למעשה ללא כל פיקוח או דירוג חיצוני והבחירה בהם נעשית גם היום בעיקר על סמך המלצות מפה לאוזן או דפדוף בדפי-זהב. הבסיס ליעילותו של דירוג מן הסוג הזה תלויה מצד אחד באמינותו, הנבנית רק על בסיס מסה כבדה של עשרות או מאות אלפי מנויים, שגם ישתפו פעולה ובמגוון גדול של בעלי מלאכה. בארה"ב קיימות חברות שמציעות שירות מן הסוג הזה וגם מצליחות. סך הכל יוזמה מעניינת שהזמן יהיה מבחנה האמיתי.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "שירות חדש המספק רשימות של בעלי מקצוע מומלצים "
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים