שתף קטע נבחר

נעדרת אותרה לאחר ששוטר התייעץ עם מקובל

אשה בת 72 שלא שבה לבית משפחתה ברמלה, נמצאה לבסוף לאחר ששוטר קהילתי פנה לרב מקובל בעיר. מפקד תחנת רמלה: "אני מברך על התושייה שהפגין השוטר"

האם פנייה לעזרת רבנים אינה רק נחלת מעטים? מתברר, כי אפילו משטרת ישראל נעזרת בהם לביצוע משימותיה בשטח.

 

אשה בת 72 מרמלה יצאה אמש (יום ב') מביתה, מבלי שדווחה לבני משפחתה לאן פניה. סמוך לשעה 21:00 משבוששה לחזור, החלו בני המשפחה לדאוג לה ופנו למשטרה. במשטרה מוגדרים מקרי היעדרות של קשישים כמקרים בהם יש חשש לחייהם, ולכן פתחו בחיפושים אחרי הנעדרת.

 

משטרת רמלה הזעיקה כוחות, שתודרכו על ידי בני ביתה של הנעדרת. המש"ק הקהילתי בשכונה בה מתגוררת האישה, רס"ר ערן סבג, החליט לגלות יצירתיות ופנה לרב המקובל של העדה הגרוזינית בעיר, כדי שיעזור לו בפתרון התעלומה.

 

הרב הבטיח לסייע בניסיונות לאתר את הקשישה. כעבור זמן קצר הוא יצר קשר עם המשטרה ודיווח שלהערכתו היא נמצאת באחד מבתי הכנסת בעיר. ואכן, בעקבות קבלת המידע מצאו אותה לבסוף השוטרים כשהיא יושבת על אחד הספסלים באחד מבתי הכנסת.

 

מפקד תחנת רמלה, סגן ניצב יגאל חדד, אמר: "אני מברך על התושייה שהפגין השוטר. הוא הוכיח איזה קשר עמוק יש בין המשטרה לקהילה. השורה התחתונה היא, שהאישה חזרה לביתה בשלום. זו היתה המטרה שלנו, והשתמשנו בכל האמצעים לשם כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
איתור נעדרים בעזרת רבנים (אילוסטרציה)
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים