שתף קטע נבחר

מכבי ת"א: "נמני התגלה כמניפולטור דו פרצופי"

עם תחילת דיוני הבוררות בין השחקן לקבוצתו לשעבר, נחשף כתב התביעה-שכנגד שהגישה מכבי, בו הטיחה האשמות חסרות תקדים בחריפותן: "נמני פעל למינוי שפיגל או גיא לוי לאחר ניר לוין והתייחס לשחקנים אחרים כאל נתיניו". לטענת הקבוצה פרץ הסכסוך בין נמני לבנין לאחר שהקפטן לא החזיר לבנין חצי מליון שקלים שלווה ממנו. מקורב לנמני: "גיבוב של סילופים והכפשות"

מי שחשב שהמעבר של אבי נמני לבית"ר ירושלים ישים קץ לאחת הפרשות המסעירות ביותר בספורט הישראלי אי פעם, טעה. היום החלו הדיונים בתביעת הבוררות שהגיש השחקן נגד מכבי תל אביב, שבתגובה הגישה כתב אישום חסר תקדים בניסוחו נגד השחקן. מכבי תובעת מנמני 21 מיליון שקלים.

 

בתביעה טוענת מכבי כי נמני התנהג בצורה אנוכית וחסרת תום לב, הפר את ההסכמים עמה ברגל גסה, תעתע בקברניטי הקבוצה, היה שותף להסתה חמורה נגדם, ואף "ירק לבאר ממנה שתה שנים רבות".

 

באחד הסעיפים בתביעה טוענת מכבי: "בסופו של יום התגלה נמני כמניפולטור אנוכי ודו-פרצופי, אשר הוליך שולל את הקבוצה, גרם לה להתקשר אתו בהסכמים אשר מטרתם היחידה הייתה להעשיר את כיסו ולהתחמק מתשלומי מס".

 

בתביעה של הקבוצה נטען, כי במהלך השנים התערב נמני מספר פעמים בסמכות המקצועית של הקבוצה. בין היתר, טוענת מכבי כי בתום הקדנציה של ניר לווין ניסה נמני להביא להחתמתם של גיורא שפיגל או גיא לוי כמאמן הקבוצה.

 

מכבי הסכסוך בין נמני לבנין - בגלל הלוואה שלא הוחזרה

 

אחת הטענות המעניינות בכתב התביעה היא כי הסכסוך הגדול בין נמני לבין טל בנין, אשר כזכור היה אחת הסיבות לשחרורם של השניים מן המועדון, נבע מחוב של הקפטן כלפי בנין. "אחת הסיבות העיקריות לקרע העמוק בין שני השחקנים נוצר על רקע הלוואה כספית שהלווה בנין לנמני בסך של 500 אלף שקל. נמני התחמק מהחזר ההלוואה, והחל מהרגע בו פנה אליו בנין בדרישה להחזיר את ההלוואה, ניתק נמני כל מגע מבנין והחל להתנכל לו. באותה תקופה הייתה התנהגותו והתנהלותו של נמני מחפירה, והייתה לצנינים בעיני השחקנים הבוגרים, שרובם ככולם סלדו מהתנהגותו, ושמרו ממנו מרחק".

 

כמו כן, מכבי סבורה כי נמני "פיתח גינונים של כוכב שעשה ככל העולה על רוחו על-מנת לעשות לביתו, בלי להתחשב בקבוצה". "לדוגמה", כותבת מכבי תל אביב: "נאלצו שחקנים צעירים לסחוב עבור נמני את ציודו האישי כאילו היה מלך והם נתיניו. הוא המשיך להתנהג ביהירות גם כאשר מונו מאמנים לקבוצה שלא היו לרוחו".

 

מקורבי נמני: גיבוב של סילופים והכפשות

 

מקורב לאבי נמני הגיב על כתב ההגנה והתביעה של מכבי: "זה גיבוב של סילופים והכפשות שעובדתית ומשפטית אין להם שחר. כתב ההגנה והתביעה שכנגד מנסים להציג 'איזון' רעוע לתביעתו המבוססת של נמני, והם מראים חוסר הבנה בסיסית של העניין, ואינם מתיישבים עם העובדות. זו ראייה נוספת לדרכם הבריונית והכוחנית של הרציקוביץ' ושל חבר מרעיו, שכל מטרתם להפר את התחייבויותיהם כלפי נמני. אבי ישיב בצורה מסודרת לטענות הסרק שהועלו כלפיו בכתב ההגנה ובתביעה שכנגד, ובתקווה שההליך יסתיים במהרה והצדק ייצא לאור".

 

 


פורסם לראשונה 23/12/2003 13:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תביעת הבוררות
צילום: גלי תיבון
דיון ראשון בבוררות. נמני
צילום: גלי תיבון
צילום: ראובן שוורץ
הגיש תביעת נגד. הרציקוביץ'
צילום: ראובן שוורץ
צילום: ראובן שוורץ
נמני בחתימה בבית"ר ירושלים
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים