שתף קטע נבחר

"נשבית את שירותי הדת אם לא נקבל שכר"

עובדי המועצות הדתיות מאיימים להסיר את הפיקוח על הכשרות ממקומות ציבוריים, אם לא תסתיים הלנת השכר, הנמשכת מזה חודשים

המועצות הדתיות מאיימות להשבית את שירותי הדת, אם לא תסתיים הלנת השכר של עובדי המועצות, הנמשכת חודשים ארוכים. כך הוחלט בישיבת חירום של מועצת הרבנות הראשית והרבנים הראשיים לישראל שהתקיימה היום (א') בכותל המערבי בירושלים.

 

בישיבה הוחלט לבקש מראש הממשלה אריאל שרון ושר האוצר בנימין נתניהו, פגישה דחופה במטרה לפתור את הלנת השכר.

 

בישיבה נשמעו טענות קשות מצד רבני ערים ויושבי ראש מועצות דתיות, שסיפרו כי חלקם לא קיבלו משכורות מזה 13 חודשים. הרבנים פנו לשרון ולנתניהו כדי "להביא בפניהם את הזעקה והסכנה לאלפי המשפחות, ובעיקר לחיי הדת, שהם היסוד של המדינה היהודית".

 

הרב הראשי הספרדי, שלמה עמר, אמר כי אם לאחר פגישה כזו לא יהיו תוצאות, לא יהיה מנוס מלהסיר את הפיקוח על הכשרות במקומות ציבוריים כגון בתי מלון ומפעלי מזון. בתגובה לאופן הטיפול של משרד ראש הממשלה בבעיה אמר הרב עמר: "אפילו פרעה דאג לכוהני הדת".

 

הרב שמחה קוק, רבה הראשי של רחובות, אמר ל-ynet: "שרון חייב להבין שמדיניותו מוליכה לשינוי ערכים מוחלט בחברה הישראלית", והזהיר מפני פגיעה כלכלית במשק, כתוצאה מהפסקת שירותי הדת. "רק תיירים המעוניינים בכשרות מגיעים לארץ. כל הייצור של המזונות לחו"ל ייפסק בשעה שלא יינתן הכשר. ייצוא של מאות מיליוני דולרים לארה"ב ייפסק ללא הכשר"

 

לדברי הרבנים, המועצות הדתיות עדיין לא השביתו את שירותי הדת בבתי המלון, כיוון שלאחרונה שוגר לרבנים הראשיים מכתב מראשי התאחדות בתי המלון, שאיימו לתבוע את הרבנות אם יוסרו תעודות הכשרות. במכתב טענו ראשי ההתאחדות כי הם לא הפסיקו לשלם עבור שירותי הדת, ולכן אין זה הוגן לפגוע בפרנסתם.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
אפילו פרעה דאג לכוהני הדת. עמר
צילום: עמית שאבי
מומלצים