שתף קטע נבחר

"אל תפנו את המאחז, כי בני עלול להידרדר לפשע"

אביו של נער בן 16 המתגורר במאחז שאמור להיות מפונה בימים הקרובים, אומר ל-ynet: "החווה הזו הצילה את בני. בלי המסגרת הזו, הוא עלול להידרדר לעולם הפשע". אתמול חתם רה"מ על הצו לפינוי 4 מאחזים בהליך מזורז

"החווה הצילה את הבן שלי. אם הוא לא היה מוצא את המסגרת שלה, הוא עלול היה להידרדר לעולם הפשע", כך הסביר היום ל-ynet אב לנער בן 16, שגר ועובד במאחז הלא חוקי - מדוע אין לפנותו. 

 

אתמול חתם ראש הממשלה אריאל שרון על צו לפינוי ארבעה מאחזים בהליך מזורז - אחד מהם הוא מאחז הנמצא סמוך להתנחלות בצפון השומרון. לפני שישה חודשים החליט הנער לצאת מההתנחלות ולהקים את החווה החקלאית.

 

אביו של הנער סיפר היום ל-ynet: "הוא למד שנתיים בישיבה ופרש. בגיל 16 הוא לא הסתדר עם תוכנית הלימודים ורצה לצאת החוצה. הוא החליט להתרחק 200 מטר מהיישוב, בנה לו בית בחוות שקד, התחיל לישון שם ולחיות חיים עצמאיים. אם הוא לא היה שם, הייתי דואג לו מאוד כי השיעמום גורם לכל מיני דברים, ומהר מאוד אפשר להידרדר לפשע ולסמים ולהתחבר עם אנשים לא רצויים".

 

לדברי האב, בנו הקים "פינה משלו, לא רחוקה, יש לו שם בעלי חיים, הוא שותל שתילים וגר שם בחווה לכל דבר. זה החלום שלו. הוא היחיד שישן שם, ובמהלך היום מצטרפים אליו עוד שלושה חברים, גם הם מנוער הגבעות".

 

על השאלה אם הוא אינו חושש שבנו מתגורר וישן שם לבד, הוא השיב: "הוא לא יותר בסכנה ממני, אני דואג כמו כל אב, אבל כשהוא למד בישיבה באיתמר, מחבלים חדרו לשם והוא ניצל. בני הנוער תמיד אומרים וכך גם בני 'כולנו נמות יום אחד, תנו לנו לחיות'".

 

לפני כשבועיים הגיעו כוחות הביטחון למקום והרסו את החווה שהיתה במקום. זמן קצר לאחר מכן חזרו הנער וחבריו והקימו שם מבנה חדש, בניסיון לשקם את החווה.

 

לדברי האב, "החווה היא על הגבול של תוכנית המתאר של ההתנחלות, זה ממש בגב היישוב, הוא לא הלך לחפש איזושהי גבעה. הבן שלי בסך הכל רוצה להגשים חלום, רוצה להצליח במסגרת אחרת לאחר שבמסגרת קודמת הוא לא הצליח. הוא מתכוון להישאר – זה סגנון החיים שלו, לחזור לאדמה ולחקלאות, ואני אעודד אותו בכך".

 

האם אתה ובנך תתנגדו בכוח לפינוי החווה?

 

"בשום אופן לא יהיה מאבק אלים, זה לא בא בחשבון, אבל צריך לזכור שהמקום נתן לו משהו טוב בחיים, גם לו וגם למשפחה. זה נתן לו תקווה ומסגרת". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דרור אטקס, שלום עכשיו
(ארכיון)
צילום: דרור אטקס, שלום עכשיו
צילום: איי פי
"לא נתנגד בכוח" (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים