שתף קטע נבחר

ש"ס: רובינשטיין סובל מלהיטות יתר בהסרת החסינות

חברי ועדת הכנסת המשיכו למתוח ביקורת על היועץ המשפטי גם בהופעתו האחרונה בפניהם. ח"כ יצחק כהן: "מדוע להיטות היתר בעניין הסרת חסינותו של ח"כ פרץ?". עדיין לא מובטח רוב להסרת חסינותו של פרץ בדיון שנדחה לשבוע הבא

למרות האישומים החמורים נגד ח"כ יאיר פרץ (ש"ס), עדיין לא מובטח רוב בועדת הכנסת להסרת חסינותו, כך התברר היום (ב') בדיון בוועדת הכנסת. ח"כ פרץ חשוד בניסיון לקשירת קשר להשגת מטרה אסורה, לקיחת שוחד וקבלת דבר במרמה בפרשת התארים הפיקטיביים.

 

כוונת היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, היתה לסיים את דיוני הוועדה עוד השבוע לפני פרישתו אולם לאחר שהתברר כי עורך דינו של ח"כ פרץ שוהה בחו"ל, נדחה היום הדיון לשבוע הבא ואת מקומו תחליף פרקליטת המדינה עדנה ארבל.

 

בדיון היום בהסרת חסינותו של ח"כ פרץ, הופיע היועץ רובינשטיין בפעם האחרונה בפני ועדת הכנסת. בפתח הדיון התנצל ח"כ פרץ על דבריו בסוף השבוע כאשר הישווה את היועץ המשפטי להיטלר ואייכמן ואמר: "התבטאתי התבטאות אומללה מסערת רגשות אני מתנצל, מבקש סליחה, מחילה וכפרה".

 

יחד עם זאת תקפו ח"כ פרץ וחלק מחברי הוועדה את היועץ המשפטי על כך שלטענתם, ההודעה על הסרת החסינות הגיעה לתקשורת בטרם הובאה לידיעתו של פרץ. ח"כ דליה איציק (עבודה) אמרה כי "כל אזרח, ולבטח איש ציבור, רשאי לשמוע ראשון על הליך משפטי נגדו, היית צריך להתקשר אליו בעצמך ולא דרך שליח".

 

חבר הכנסת יצחק כהן (ש"ס) טען כי היועץ המשפטי "סובל מלהיטות יתר" בכל הקשור להסרת חסינותו של פרץ "מדוע להיטות היתר כאשר ידעת שלא תסיים את המלאכה. תשאיר את העבודה ליועץ המשפטי שיבוא במקומך. האם כל התיקים הכבדים המונחים על שולחנך נסגרו?".

 

היועץ רובינשטיין השיב לטענה ואמר: "לא מונח תיק על שולחני שלא נתקבלה בו החלטה. יש תיקים במשטרה ובפרקליטות, אבל שולחני נקי". כאמור, עניינו של ח"כ פרץ הועבר כעת לשולחנה של פרקליטת המדינה עדנה ארבל.

 

מרצ עתרה נגד הוועדה

 

בתוך כך, עתרו היום חברי הכנסת רן כהן ואבשלום וילן (מרצ) לבג"ץ נגד החלטת ועדת הכנסת שלא להסיר את חסינותו של ח"כ יחיאל חזן בפרשת ההצבעות הכפולות.  

 

בעתירה נטען כי חברי הוועדה התארגנו כאיגוד מקצועי ופעלו בחוסר סבירות קיצוני. יצוין כי בשבוע שעבר עתרה גם התנועה לאיכות השלטון נגד החלטת ועדת הכנסת בעניין חברי הכנסת יחיאל חזן ומיכאל גורלובסקי. עתירתה תידון בשבועיים הקרובים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלי תיבון
יאיר פרץ
גלי תיבון
צילום: באובאו
ישיבת ממשלה שרון
צילום: באובאו
מומלצים