שתף קטע נבחר

נמצא הזוכה השביעי בהגרלת ה-50 המיליון

תושב הדרום שאיבד את עבודתו לפני שמונה חודשים שכח לבדוק את הטופס שמילא בהגרלת הלוטו הגדולה, ורק בסוף השבוע הבין שהוא המיליונר החדש. לפני כשבועיים טענו שני תושבי הצפון שחברם ברח להם עם הטופס הזוכה. בעקבות זאת הוציא בית המשפט צו מניעה לחלוקת הפרסים

סוף לתעלומת הגרלת החמישים מיליון של מפעל הפיס: תושב הדרום הגיע הבוקר (ב') לבית מפעל הפיס בתל אביב והציג את הכרטיס הזוכה החסר.

 

כזכור לפני כשבועיים טענו שני תושבי הצפון כי חברם לעבודה ברח עם הטופס הזוכה שמילאו השלושה ביחד. בעקבות פנייתם של השניים הוציא בית המשפט המחוזי בתל-אביב צו מניעה זמני נגד הפיס האוסר על חלוקת הפרסים.

 

כשנשאל הזוכה מדוע המתין עד היום להגיע ולקחת את הפרס הנאמד בלמעלה משבעה מיליון שקלים אמר כי בדק את הטופס רק ביום שישי בצהריים. "ביום ראשון ניסיתי לברר מהי הפרוצדורה לגביית הזכייה והגעתי הבוקר", סיפר הוא לאנשי הפיס.

 

הזוכה הוסיף כי לא היה מודע לכל ההתרחשות והתביעות בנוגע לפרס. " שמעתי שיש קבוצה של חברים מהצפון שרבים על הזכייה בהגרלה הגדולה אך, לא הבנתי שכל ששת הזוכים הגיעו ושחסר רק אחד. גם כאשר גיליתי את דבר הזכייה לא קישרתי שבהופעתי אני בעצם מביא לפתרון התעלומה ולסיומה".

 

הזוכה המאושר סיפר לאנשי הפיס כי הוא נוהג להשתתף מעת לעת בהגרלות. רק בסוף השבוע כאשר הגיע לתחנת הפיס למלא טופס נוסף להגרלה השבועית, בדק הוא את הטופס והבין כי זכה.

 

ממפעל הפיס נמסר כי צו המניעה שהוצא אינו חל הזוכה, שרכש את הכרטיס בדרום הארץ ולכן ישלם לו המפעל את סכום הזכייה. על פי הנוהל יעבור הטופס לבדיקה שתארך כשלושה ימים בידי מערכת הבקרה. לאחר הבדיקה, יודיע היועץ המשפטי של מפעל הפיס על הזוכה ויעדכן את בית המשפט על מנת לסגור את התיק.

 

"לא בדקתי את הטופס"

 

לשאלה מדוע המתין עם בדיקת הטופס עד ליום שישי, השיב "אני משתתף בהגרלה מדי פעם ואני בודק את הטפסים כאשר אני שולח חדשים. מכוון שמאז ההגרלה לא שלחתי, אז גם לא בדקתי. ביום שישי החלטתי לשלוח טופס להגרלה של מוצרי שבת, בה הפרס הראשון היה יותר מ- 20 מיליון, ובאותה הזדמנות בדקתי את הטופס".

 

כנהוג, הועבר הטופס לבדיקה , בת שלושה ימים, במערכת הבקרה . היועץ המשפטי של מפעל הפיס יפנו לבית המשפט המחוזי בחיפה ובת"א ויודיע כי אל מפעל הפיס הגיע זוכה שהציג טופס טוען זכייה.

 

"אני די רגוע"

 

מכוון שצו המניעה שהוצא , אינו חל על הזוכה הזה, שרכש את הכרטיס בדרום הארץ, ישלם לו מפעל הפיס את הזכייה כנהוג, בתום שלושה ימים ולאחר בדיקת הטופס במערכת הבקרה. לאחר מכן יבקש מפעל הפיס מבית משפט לבטל את צווי המניעה ואת הדיון בנושא.

 

הזוכה, תושב הדרום, בשנות הארבעים לחייו, נשוי ואב לשלושה ילדים. לפני כשמונה חודשים איבד את מקום עבודתו ולדבריו, הכסף יאפשר לו להתארגן וייתן לו בטחון. "אני די רגוע" סיפר הזוכה לאנשים בבית מפעל הפיס בת"א. " כי כסף לא עושה אנשים חכמים יותר או טובים יותר. זה מחמם לי את הלב אבל לא מסובב לי את הראש". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מפעל הפיס
אחד הזוכים בהגרלת ה-50 מיליון
צילום: מפעל הפיס
צילום: אבי כהן
יפים יצקאייב שטען כי זכה בפרס
צילום: אבי כהן
צילום: טל כהן
ההגרלה. "לא מסובב את הראש"
צילום: טל כהן
מומלצים