שתף קטע נבחר

העליון הקל בעונשו של אחד מתוקפי החייל אסף מיארה

שופטי המחוזי גזרו שבע שנות מאסר על ואליד חבאס, שהשתתף בניסיון הלינץ' של עשרות פלסטינים בחייל אסף מיארה לפני חמש שנים. אולם שופטי העליון הפחיתו שנתיים ממאסרו, "בגלל שלא היה מיוזמי ההתפרעות, ואיבד עין מירי של חיילי צה"ל לפני שנה"

שופטי בית המשפט העליון החליטו היום (ג') להקל בעונשו של ואליד חבאס, אחד ממשתתפי ניסיון הלינץ' בחייל אסף מיארה בצומת איו"ש לפני חמש שנים. השופטים הפחיתו שנתיים ממאסרו - חמש במקום שבע - זאת למרות שקבעו כי "הנזק שנגרם למיארה הוא נפשי ולפי עדות אמו הוא לא התאושש ממנו עד היום".

 

מיארה, שנקלע לצומת בעת הפגנה, הוכה בידי עשרות מהמפגינים הפלסטינים, אבנים הושלכו עליו ונשקו נחטף ממנו. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר על חבאס שבע שנות מאסר ופיצוי כספי בסך 50 אלף שקלים למיארה, שמאז המקרה אינו מתפקד. הרשעתו של חבאס התבססה, בין היתר, על צילומים בהם הוא נראה מיידה אבנים ומשתתף באירוע כולו.

 

חבאס טען בערעור כי הצילומים נחתכו ונערכו וכי לא עשה דבר מלבד יידוי אבנים. בנוסף הוא טען שהנזק המתואר שנגרם למיארה מוגזם.

 

השופטים דחו את ערעורו על עצם הרשעתו וקבעו כי השתתף באירוע, אך הפחיתו מעונשו. "מדובר במעשה חמור ביותר שהתאפיין באכזריות רבה", קובעים השופטים ואולם החליטו להקל בעונש מכיוון שחבאס לא היה מיוזמי ההתפרעות. כמו כן, השופטים ציינו שחבאס איבד עין כתוצאה מירי חיילי צה"ל במחסום במזרח ירושלים לפני כשנה - דבר המהווה, לדבריהם, נסיבה אישית המצדיקה הקלה בעונש.

 

עם זאת, הותירו השופטים את הפיצוי הכספי על כנו ודחו את בקשתו של חבאס למחוק אותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים