שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נורמנדי באלנבי

  השעה בארצ'ר היתה מוקדמת, האווירה מנומנמת, על מנת שלא להתחייב הזמנתי בקבוק סטלה. בירה מן העיר לובן, ממש במרכז בלגיה המוסיקה עלתה מדרגה, הברמנית חייכה חיוך מקסים ואז גם הגיע התאבון

  יש מקומות כאלה, אתה נכנס, הכל בסדר, הגודל, מצב האור, הצבעים, הסידור הפנימי, ניחוח האוויר, ובכל זאת חסר משהו. זה יכול להשאר כך, וזה יכול, כמו במקרה של ארצ'ר, להתחולל ברגע אחד, הזיק עובר, המקום מקבל אישיות, אופי, טמפרטורה, הוא נושם עליך, בא לך עליו מאוד.

   

  ארצ'ר, בר-פאב, נותן גיבוי לבית הכנסת הגדול באלנבי, תל-אביב. רחוב שהוא סוג של חצר אחורית, מגרש חניה, אך בעיקר בתים שזקנתם יפה, ארכיטקטורה פרועת ראש משנות השלושים של המאה שעברה, קשתות יצוקות בחזית, אשר נתנו למוסד האלכוהולי את שמו - בתרגום לאנגלית. ישבתי בפינה, שעון אל גב-ספה מרופד, סוקר את החלל הלא גדול, אשר חציו כבוש על ידי דלפק עץ חום הסוגר על מדפי בקבוקים ועל ברמנית בלונדינית דקיקה שנחלצת משם רק על מנת להגיע אליך כמלצרית.

   

  השעה היתה מוקדמת, האווירה מנומנמת, על מנת שלא להתחייב הזמנתי בקבוק סטלה. בירה מן העיר לובן, ממש במרכז בלגיה, שהיתה הרבה שנים הכי-הכי-נמכרת שם, מכל פינת רחוב, על כל קיר, הציצו הפוסטרים שלה, בצרפתית ובפלמית. הלאגר הצהבהב הזה עדיין מאוד פופולרי בבלגיה, אבל פחות. בשבילי, היא לגימה של שיגרה צמאה מוכרת מאוד. המוסיקה עלתה מדרגה, הדלת נפתחה ונסגרה מספר פעמים, אנשים ועשן עישון החלו ממלאים את הפינות, הברמנית חייכה אל מישהו קרוב, חיוך מקסים, כלב שחור ונחמד התמקם על הרצפה ליד בעליו, ארצ'ר היה לפתע משפחה נחמדה.

   

  ואז גם הגיע התאבון. הלכתי על קטנים, שיפודי חלומי חרוך (שמזכירים תמיד את קפריסין, היום אי שכן סימפטי, ופעם ממלכה שאציליה דיברו צרפתית ועשו אלכוהולים משובחים), פטריות לבושות פרורי לחם שנענשו בטבילה בגהינום שמן עמוק, לחם ומטבל זיתים, ועוד בקבוק בירה, מילר אמריקני שקלישות טעמו התאימה לאוכל - או נכון יותר - לא הפריעה. היה בסדר, היה מצב רוח להמשיך.

   

  אז החלטתי קלבדוס. במקומות שונים בעולם עושים ברנדי תפוחים, אבל רק שם בקלבדוס, חבל ארץ לא גדול במחוז נורמנדי, צרפת, סמוך לתעלת לאמאנש, האלכוהול הזה הוא אמנות מזוקקת של ארומות טעמים. יש השותים אותו צונן מעט, אני מעדיף אחרת. שאלתי את החיוך המקסים אם אפשר לחמם את הכוס בטרם מזיגה. לא היתה לה פתיליית כוהל קטנה המשמשת לכך בדרך כלל, אבל היא מצאה פתרון מקורי: חום מכונת הקפה. המשקה, של בולרד, אחד ממותגי הקלבדוס הנמכרים היטב בחו"ל, הגיע בטמפרטורה המדיפה יפה את ניחוחותיו, תפוחיים, מתוקים-חמצמצים-מרירים, עטופים בשובל עץ החבית בה התיישנו. ארצ'ר שלח חץ ופגע בתפוח.

   

  פרטים אישיים: רחוב הר סיני 2, תל-אביב. סטלה (18 שקלים), גינס מחבית (18-23), קלבדוס (38), חלומי משופד (18), צ'וריסוס עם כרוב ופירה (24). טיפ: השתדלו לגרום לברמנית לחייך.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שלום בר טל
  טיפ: השתדלו לגרום לברמנית לחייך
  צילום: שלום בר טל
  מומלצים