שתף קטע נבחר

מסתמן: האוצר יעביר עוד 2.5 מיליארד לביטחון

ועדת הכספים תתבקש לאשר סכום של 32.4 מיליארד שקלים לתקציב הביטחון - הגם שהוועדה המשותפת לא הצביעה כלל על כך. יו"ר הוועדה אריאל זועם: "מרוקנים אותנו מתוכן"

האוצר יעביר למערכת הביטחון סכום של 2.5 מיליארד שקלים, נוסף על הסכום שיאושר בוועדת הכספים. כך מעריכים גורמים בסביבתו של ראש הממשלה. 

 

בינתיים, תתבקש ועדת הכספים לאשר מסגרת תקציב של 32.4 מיליארד שקלים עבור מערכת הביטחון, והם יחולקו בין היחידות השונות בחישוב של אחד חלקי 12 לכל חודש.   

 

סגן הרמטכ"ל, האלוף גבי אשכנזי, ומנכ"ל משרד הביטחון, האלוף (במיל') עמוס ירון, נועדו הערב (יום ד') עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אביגדור יצחקי, ויצאו שבעי רצון מהפגישה: באמצע ינואר, נרמז להם, יועבר סכום כסף נוסף למערכת הביטחון.  

 

מי ששבע רצון פחות הוא ח"כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי, יו"ר הוועדה המשותפת לנושא תקציב הביטחון, שזועם על כך ש"הוועדה רוקנה מתוכן".

 

לאחר שאריאל סירב להעלות את הצעת התקציב להצבעה בוועדה, בטענה שהיא "מלאה חורים שחורים", החליטו נציגי הקואליציה להעביר את ההצעה לוועדת הכספים ללא אישור הוועדה המשותפת - בהסתמך על חוות דעת של היועצת המשפטית של הכנסת, עו"ד אנה שניידר, לפיה הדבר אפשרי. בוועדה התגלה ויכוח בין שניידר לבין היועצת המשפטית של הוועדה, עו"ד מרים פרנקל-שור.

 

ח"כ אריאל תקף בחריפות את שניידר: "שינית את חוות דעתך לנוחיות הקואליציה", הטיח בה. "הפכת לכלי שרת בידי המנכ"ל יצחקי". בשלב מסוים שקלו נציגי הקואליציה להדיח את אריאל מתפקידו כיו"ר הוועדה, בשל סירובו לערוך הצבעה.

 

אורי יוגב, ראש אגף התקציבים באוצר, הבהיר כי אם תינתן תוספת למשרד הביטחון, הדבר ייעשה על חשבון קיצוץ רוחבי ממשרדים אחרים. ראש הממשלה הוא שיכריע בסוגייה.

 

חבר הוועדה, ח"כ אברהם (בייגה) שוחט, אמר בתום הישיבה: "מעבירים את תקציב הביטחון לאישור ועדת הכספים כשורה. 50 שנה שהוועדה המשותפת לתקציב הביטחון מאשרת גם את החלוקה וגם את מסגרת תקציב הביטחון".

 

עוד אמר שוחט כי "נתניהו מפחד לפתוח את התקציב כעת. הוא יודע שהוא ישחק עוד את תקציב המדינה. האזרחים צריכים לדעת כי לאחר שהכנסת תאשר את תקציב המדינה יבואו קיצוצים נוספים בחינוך, בבריאות וברווחה לטובת העברה לתקציב הביטחון".


פורסם לראשונה 31/12/2003 18:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
יצא מרוצה. סגן הרמטכ"ל אשכנזי
צילום: אפי שריר
צילום: דן בלילטי
אריאל. סרבן הצבעה
צילום: דן בלילטי
מומלצים