שתף קטע נבחר

תיחכום: פרצו למחשבי בנק הדואר וגנבו כספים מלקוחות

בפריצה לסניף דואר בחיפה הותקן באחד המחשבים רכיב אלקטרוני סמוי. עד מהרה התברר שהוא איפשר לרשת עבריינים למשוך כספים מבנק הדואר באופן וירטואלי ובהפעלה מרחוק. עד כה נעצרו שלושה חשודים בפרשה

משטרת חיפה פיצחה פרשיית הונאה במסגרתה הצליחו חשודים להשתלט מרחוק על רשת המחשבים של בנק הדואר, ולהעביר לכיסם עשרות אלפי שקלים.

 

תחילתה של הפרשה בתלונה שהגיעה לאחרונה לקצין הביטחון של רשות הדואר בצפון. התברר שבמהלך דצמבר נפרץ סניף של הדואר בחיפה, אך השוטרים הופתעו לגלות כי לא נגנב דבר. 

 

לפני מספר ימים הבחינו בבנק הדואר שסכומי כסף נכבדים מועברים לחשבונות בבנק שנפתחו בזמן האחרון, ואז נמשכים על ידי הלקוחות. התגלה גם שההוראות להעברת הכספים לאותם חשבונות התקבלו באמצעות המחשב המצוי באותו סניף דואר חיפאי שנפרץ.

 

המשטרה גילתה כי החשודים בפרשה התקינו במחשב שבסניף הדואר רכיב אלקטרוני סמוי שמאפשר להם להורות לו לבצע פעולות בחשבונות. עוד התברר שהחשודים, באמצעות מחשב נישא, מסוגלים לפרוץ לכל מחשב של רשות הדואר בכל סניף בארץ ולהעביר כספים באופן וירטואלי לחשבונותיהם.

 

בהמשך החקירה התבררה התמונה במלואה: החשודים פעלו במבנה ארגוני שכלל את מתכנן ההונאה, הפורץ, האקר מחשבים ו"חיילים" בשטח, שתפקידם היה לפתוח חשבונות בבנק הדואר ומאוחר יותר למשוך את הכספים שהועברו לתוכם. המשטרה גילתה כי בשיטה זו נמשכו מבנק הדואר עשרות אלפי שקלים.

 

עד כה נעצרו בפרשה שתי נשים וגבר. יעקב בניסטי מנהריה נעצר בסניף דואר בכרמיאל כשבא למשוך 7,000 שקלים מחשבון בבנק. מיכל כנפו מנתניה נצערה בסניף דואר בתל-אביב כשבאה למשוך 49 אלף שקלים. שרית אליהו ואחותה מיכל פרץ נעצרו אף הן בבואן למשוך כסף מחשבונות בבנק. 

 

רב-פקד משה גלאור ממפלג הונאות צפון אמר בתגובה: "זאת פעם ראשונה שהמשטרה נתקלת בשיטה מתוחכמת ומדהימה כזאת. זה נותן מימד חדש שעוד לא התמודדנו איתו. יש כאן תחכום ובעזרת לחיצה על כמה מקשים אתה מעביר כספים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העבירו כספים בהפעלה מרחוק (אלוסטרציה)
צילום: מצלמת הבנק
שוד בסניף של בנק הדואר. למה להתאמץ?
צילום: מצלמת הבנק
מומלצים