שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שלגי: "להשעות מייד את המורים שקנו תארים"
  יו"ר ועדת החינוך התייחס למורים שקנו תארים מזוייפים ועדיין מלמדים במערכת החינוך: "זאת בושה למערכת החינוך. יש להגיש במהירות כתבי אישום נגד המורים, ואסור להם בשלב זה ללמד". משרד החינוך: "יש לחכות עד שימוצו הליכי החקירה"

  "יש להשעות באופן מיידי מלימודים כל מורה שהודה בחקירה כי קנה תארים פיקטיביים", כך אמר היום (ב') יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ אילן שלגי לאחר שהסתבר כי המורים שקנו תארים מזוייפים עדיין מלמדים במערכת החינוך. ב-ynet פורסמו היום קטעים מחקירות המורים, והתירוצים השונים בהם השתמשו להצדיק את מעשיהם.

   

  הבוקר האריך בית משפט השלום בחיפה בחמישה ימים את מעצרו של מוחמד גית, החשוד במכירת תארים מזויפים למורים ומנהלי בית ספר. גית נעצר

  אתמול בחשד שמכר לעשרות מורים ומנהלים המועסקים במערכת החינוך, תארים אקדמיים מזוייפים מאוניברסיטה במולדובה.

    

  בעקבות חשיפת הפרשה, קבע שלגי למחר ישיבה דחופה של הוועדה בנושא, עם נציגים מהמשטרה והפרקליטות. "אני אקרא להם להגיש במהירות כתבי אישום נגד המורים החשודים, כי אסור להם בשלב זה ללמד. מורה שהודה בחקירה יש להשעותו מיד. מורה שחשוד ולא הודה בחקירה, יש להשעותו לאחר שהוגש נגדו כתב אישום".

   

  לדבריו, "אסור לחכות עד לסיום המשפט שיכול לקחת זמן רב ורק לאחר הרשעתו להשעותו מהעבודה. במידה שמורה ייצא זכאי במשפט, הוא יקבל פיצוי על התקופה בה לא עבד ולא קיבל שכר".

   

  ח"כ שלגי הגדיר את נושא התארים הפיקטיביים כ"בושה למערכת החינוך. יש לנו מערכת חינוך כושלת ואסור שתהיה גם מושחתת. לא ייתכן שמורה ילמד את התלמידים לא לגנוב וילמד אותם ערכים, ובזמן זה הוא עצמו גונב ולא מכבד את הערכים".

   

  "קניית התארים המזויפים היא מעשה שאינו חינוכי. המורים והמנהלים צריכים להוות דוגמה לתלמידים ולא להראות להם שאפשר לקנות ציונים בכסף", כך אמרה מזכ"לית ארגון ההורים הארצי, שרה חברוני.

   

  היא הצטרפה לקריאה להשעות מיד מלימודים את המורים המעורבים בפרשה. "משרד החינוך צריך לעשות בדק בית רציני ומקיף כדי לבדוק היכן היה כל הזמן הזה הפיקוח שלהם על התארים שקיבלו המורים", אמרה.

   

  משרד החינוך: לחכות עד מיצוי הליכי החקירה

   

  ממשרד החינוך נמסר כי "מאחר והעניין בחקירת משטרה יש לחכות עד שימוצו הליכי החקירה. במקרים שבהם תמליץ המשטרה על נקיטת צעדים כלפי מורים, יפעלו מנהלי המחוזות של המשרד בהתאם להנחיותיהם". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלגי. "שלא ילמדו"
  צילום: אורן אגמון
  "בושה למערכת החינוך"
  צילום: אורן אגמון
  מומלצים