שתף קטע נבחר

דו"חות גם בסופי שבוע

העירייה תחזור ותאכוף את הסדרי החנייה במרכז העיר גם בסופי שבוע. מחזיק תיק מנהל שיטור וביטחון: "במקום להקל על התושבים, נוצרו מפגעים של ממש"

העירייה תחל בקרוב לאכוף מחדש את הסדרי החנייה בכחול-לבן, גם בסופי שבוע. זו ההחלטה אליה הגיע מחזיק תיק מינהל, שיטור וביטחון (מש"ב), דורון גנץ. ההחלטה תיכנס לתוקפה החל מ-1 בפברואר.

 

כזכור, מספר חודשים לפני הבחירות הוחלט בעירייה לאפשר חנייה חופשית על כחול לבן בסופי שבוע, ובכך לעודד את המסחר בעיר. לפני מספר שבועות פרסם עיתון "אמצע חדרה" תלונות של תושבים, לפיהן העירייה נמנעת מלפרסם החלטה זו ברבים. מנהל מחלקת הפיקוח בעיריה, בוריס קוסינובסקי, מסר אז כי מדובר בתקופת ניסיון, ו"כל עוד לא הסתיים הפיילוט ולא נבחנו תגובות הסוחרים והנהגים לשינוי, לא מצאנו לנכון לפרסם את ההחלטה".

 

אולם לאחרונה החליטו בעירייה לשוב ולאכוף את הסדרי החניה החל מהחודש הבא. גנץ: "בחודש יולי החל הפיילוט, אשר איפשר חנייה חופשית, ללא תשלום, ברחבי העיר החל יום חמישי משעה 16:00 ועד ליום ראשון בבוקר. בחודשים האחרונים בחנתי את הנושא לעומק, ערכתי סיורים נרחבים ברחבי העיר, ושיתפתי את ראש העירייה וחברי הנהלת העיר ברשמיי.

 

"הפיילוט לא הוכיח את עצמו. הוא יצר בימי שישי אי סדר מוחלט ברחבי העיר בכל הקשור לחניית כלי רכב. לדוגמה, בעלי העסקים נהגו להחנות את רכבם בחזית החנות החל מפתיחתה ועד לסגירתה, וכך לתושבים לא היה מקום לחנות.

 

"בנוסף, תושבים חנו בחניות כפולות כך משום שבמקום להקל על התושבים, נוצרו מפגעים של ממש. לפיכך קיבלתי את אישורו של ראש העירייה להחזיר את המצב לקדמותו, ולבטל את החנייה החופשית במרכז העיר בסופי שבוע".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
שוב אסור להחנות בכחול-לבן. "הפיילוט לא הוכיח את עצמו"
צילום: יריב כץ
מומלצים