שתף קטע נבחר

ח"כ שטרן: "העסקה תעודד חטיפות נוספות"

שרי הממשלה שנדרשו בהצבעה בממשלה להכריע את גורל העסקה מגיבים להשלמתה. אורלב: למרות שהתנגדתי, אני עומד מאחורי החלטת הממשלה. ח"כ אדלשטיין: "המחיר גבוה ולא סביר"

תגובות מעורבות במערכת הפוליטית על השלמת עסקת חילופי השבויים עם החיזבאללה:

השר יוסף פריצקי אמר הערב (מוצאי שבת) בתגובה להשלמת העסקה: "טוב שהגיע הסוף לסיפור הקשה הזה, הלב עם משפחות הנופלים, שיכולות סוף סוף להביא את יקיריהן לקבר ישראל".

 

"במקרה זה חוסר הודאות גרוע יותר מן הידיעה החיילים אינם בין החיים. לכל מי שמלינים על שחרור דיראני ועובייד, היום ברור שהם כבר מסרו את כל המידע שניתן היה לקבל מהם, ולכן הם אינם עוד נכס למדינת ישראל אלא נטל", הוסיף פריצקי.

 

השר זבולון אורלב (מפד"ל), שהתנגד בהצבעה בממשלה למימוש העסקה, אמר הערב ל-ynet: "אני לא שלם עם הנושא, אך עומד מאחורי החלטת הממשלה. עמדתי בנושא ידועה, וההחלטה על אישורה בממשלה היתה מהקשות שנדרשתי אליהן בהיותי שר.  מרגע שהתקבלה ההחלטה, יש לעמוד מאחוריה. מדובר בעסקה מאוד מורכבת שקשורה בהצלת חיים ואין זה ראוי לדעתי, ששרים שהתנגדו לה בעבר - יצאו כעת נגדה".

 

שר המדע, השר אליעזר מודי זנדברג (שינוי), אומר בתגובה לעסקה, כי השלמתה מוכיחה את ההנחה שהחזבאללה התכוון לסיים את העסקה בכל מקרה למרות האיומים לסכל אותה, בשלבים שונים.

  

האיחוד הלאומי: העסקה היא מעשה טירוף

 

ומימין, יו"ר סיעת האיחוד הלאומי, ח"כ יורי שטרן, אומר בתגובה: "עסקה זו היא מעשה טירוף ומנוגדת לכל עקרונות המלחמה בטרור. העסקה עלולה לחזק את החזבאללה ולעודד חטיפות נוספות של אזרחים ישראלים".

 

ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד), בתגובה: "המחיר הגבוה והלא סביר שמשלמת ממשלת ישראל יעורר תיאבון לחטיפות נוספות. היעדר מידע על רון ארד, יחשוף אותנו בפני תביעות נוספות על מנת לקבל מידע אודותיו".

 

ח"כ רן כהן (מרצ), חבר ועדת חוץ וביטחון: "גם כאשר המחיר שאותו ישראל משלמת הוא כבד ביותר, סיום מסכת הייסורים של המשפחות עושה אותה למוצדקת ועל כן הוא מברך עליה בכל לב".

 

כהן אומר כי הוא מקווה שהעסקה תפתח צוהר של תקווה להחזרתו של הנווט השבוי, רון ארד. 

 

נפגעי הטרור: "אסור להתעלם מלקחי העבר"

 

מארגון אלמגור, ארגון נפגעי הטרור, נמסר הערב: "לנו, ששילמנו את מחיר השחרורים הקודמים, קשה שלא להיות שותפים להקלה שחשות המשפחות. יחד עם זאת, אסור להתעלם מלקחי העבר. כשבעים אחוז מהמחבלים ששוחררו עד היום חזרו לטרור, והיו מעורבים בפיגועים.

 

אנו רואים בעיני רוחנו את ההרוגים ואת המשפחות העלולות לשבת שבעה ואת הפצועים העלולים להפגע בעתיד, כתוצאה מהשחרור הזה. אנו מאמינים שישנה דרך לא למחזר את טעויות העבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
פריצקי. הלב עם משפחות הנופלים
צילום: סבסטיאן שיינר
אורלב. לא שלם עם הנושא
אתר הכנסת
שטרן. מנוגדת לעקרונות
אתר הכנסת
מומלצים