שתף קטע נבחר

צ'ילה: נמצאה גופת המטיילת איילת שחר

דייג מקומי מצא במהלך סוף השבוע את גופתה של איילת, שנפלה לפני כחודשיים ממפל בצ'ילה. בסוף השבוע הייתה אמורה לחגוג את יום הולדתה ה-23

גופת המטיילת הישראלית איילת שחר שנפלה ממפל בצ'ילה לפני כחודשיים נמצאה בסוף השבוע על ידי דייג מקומי. בסוף השבוע האחרון הייתה איילת אמורה לחגוג את יום הולדתה ה-23.

 

בבית משפחת שחר בכפר אז"ר קיבלו את הבשורה בסוף השבוע. רק לפני כשלושה שבועות סיימו בני המשפחה לשבת על איילת שבעה לאחר שהוכרזה כנעדרת שאינה בין החיים על ידי הרב של רמת-אפעל.

 

מיד לאחר היוודע דבר האסון שארע ב-28 בנובמבר יצאה משלחת מורחבת מישראל להתחיל בחיפושים אחר איילת. צוות נרחב של מחלצים בשיתוף עם מטיילים ישראלים ואזרחים מקומיים ערך את החיפושים באיזור השמורה בצ'ילה, שהיו קשים מאוד בשל תנאי מזג האוויר והזרמים הכבדים שירדו מהמפל.

 

בין המחלצים היה גם דודה של איילת, אבי שחר, שכתב ל-ynet על מאמצי החיפוש מצ'ילה.

 

לפני כחודשים הופסקו החיפושים בשל תנאי מזג האויר הקשים עם הבטחה לשוב ולחפש אחר איילת בחודש מרץ.

 

בכפר אז"ר וברמת אפעל השכנה התקשו לקבל את הבשורה המרה על נפילתה של איילת, שהייתה פעילה מרכזית בשבט הצופים של השכונה. במשך כל החודשים האחרונים קיימו חבריה לשכבה פעילות נרחבת לגיוס כספים לחידוש החיפושים. השכונה הוצפה בשלטים הקוראים לתושבים לא לוותר ולתרום למאמצי החיפושים.

 

הבוקר אומרת ל-ynet אמה של איילת כי הגופה שנמצאה היא "בוודאות גבוהה מאוד גופתה של איילת". במהלך סוף השבוע נלקחו דגימו די-אן-איי מבני המשפחה שישלחו לצ'ילה לאימות במכון הפתולוגי בעיר ולדיביה, שם נמצאת גופתה של איילת. הליך הזיהוי יכול להימשך עד שלושה שבועות.

 

"זה סוג של הקלה", אומרת אורנה, "שמח זה בטח לא". במשפחה מקווים כי אישור הדי-אן-איי יתבצע בקרוב, ואז תובא איילת לקבורה בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: שאול גולן
איילת שחר
צילום רפרודוקציה: שאול גולן
מומלצים