שתף קטע נבחר

חמאס מציע הפסקת אש לעשר שנים

בכיר הארגון רנטיסי הודיע בשיחת טלפון עם רויטרס כי החמאס יכריז על הפסקת אש לעשר שנים, תמורת הקמת מדינה פלסטינית בשטחי הגדה המערבית ורצועת עזה, כולל ירושלים. "הגענו למסקנה שיהיה קשה לשחרר את כל אדמתנו, לכן נקבל שחרור בשלבים", אמר

בכיר החמאס, עבד אל-עזיז רנטיסי, הודיע הלילה (שני) כי הארגון יכריז על הפסקת אש למשך עשר שנים, אם ישראל תיסוג לגבולות 67'.

 

בשיחת טלפון ממקום מחבואו ברצועת עזה עם סוכנות הידיעות רויטרס אמר רנטיסי כי "החמאס הגיע למסקנה שיהיה קשה לשחרר את כל אדמתנו בשלב זה, כך שאנו מקבלים שחרור בשלבים".

 

בתמורה למדינה מציע הארגון הפסקת אש למשך עשר שנים: "נסכים למדינה בגדה המערבית, שתכלול את ירושלים ורצועת עזה. אנו מציעים הפסקת אש למשך עשר שנים בתמורה לנסיגת ישראל לגבולות 67' והקמת מדינה פלסטינית".

 

הודעתו של רנטיסי מגיעה על רקע סימנים של התמתנות פוליטית שנראו לאחרונה בקרב בכירי החמאס, לצד ידיעות על יוזמות שונות להפסקת אש, בכללן ההצעה הסעודית. רנטיסי הדגיש בשיחה כי אין פירושה של ההצעה שהחמאס מכיר בקיומה של מדינת ישראל, או סיום לקונפליקט הישראלי-פלסטיני.

 

המנהיג הרוחני של חמאס, השייח אחמד יאסין, אמר לאחרונה כי החמאס עשוי לקבל הקמת מדינה פלסטינית בגדה המערבית וברצועת עזה, אולם לא התחייב להפסקת אש בתמורה.

 

רנטיסי, שניצל מניסיון התנקשות בחייו בשנה שעברה, אמר כי הדיונים בקרב בכירי החמאס בעניין קבלת מדינה בגבולות הגדה המערבית ורצועת עזה אינם חדשים, אולם כי הארגון קיבל עתה החלטה בעניין. הוא ציין כי הוא אינו מצפה שישראל תגיב בחיוב להצעה, "לאחר שדחתה את הצעת הרשות הפלסטינית תמורת פחות אדמה ממה שאנו דורשים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
רנטיסי. הפסקת אש תמורת מדינה בגבולות 67'
צילום: איי פי
צילום: איי פי
יאסין. הראה סימנים של התמתנות?
צילום: איי פי
מומלצים