שתף קטע נבחר

מחר: החוק להכשרת ערוץ 7 יובא לקריאה ראשונה

את ההצעה יזם השר אולמרט, ולפיה הממשלה תוכל להכריז על הקמת רדיו ייעודי כדי לתת מענה למגזרים שונים. ח"כ כבל: "המכרז תפור לערוץ 7. המדינה נותנת למעשה פרס לעבריינים". בליכוד אומרים: אולמרט מנסה לרצות את חברי המרכז

הצעת החוק הממשלתית להכשרת ערוץ 7 אמורה לעלות מחר (ג') במליאת הכנסת לקריאה ראשונה.

 

את ההצעה יזם שר התקשורת, אהוד אולמרט, בתיאום עם ראש הממשלה, אריאל שרון. ההצעה שגובשה בחודשים האחרונים, על בסיס הצעת חוק שנולדה ב-2001 בהקשר של ערוצי הרדיו של ש"ס, עברה התאמות ועיבודים שיאפשרו להכשיר את ערוץ 7.

 

על פי התוכנית, הממשלה תוכל להכריז על הקמת ערוץ רדיו ייעודי על מנת לתת מענה למגזרים יעודיים שונים (דתיים, רוסים, וכו''). הפרסום יתבצע באמצעות מכרז ממשלתי שערוץ 7 יוכל להתמודד בו.

 

בדברי ההסבר לחוק נאמר כי בראש ועדת המכרזים לבחירת הגוף המשדר יעמדו מועצת הרשות השנייה, "ויחד עמה שלושה נציגי ציבור שימונו בידי הממשלה... נציגי הציבור יהיו מגופים העוסקים בתחום שלו מיועדים שידורי הרדיו".

 

בנוסף קובע החוק כי לנציגי הציבור תהיה זכות וטו על בחירת הגוף המשדר. "בחירת הזוכה תהיה טעונה רוב של 11 מחברי ועדת המכרזים וביניהם נציג ציבור אחד לפחות", קובע החוק.

 

סעיף נוסף בחוק שמעורר מחלוקת קובע כי רשאים להשתתף במכרז "מי שקיים או הפעיל במשך חמש שנים רצופות תחנת שידור לשידורי רדיו המיועדים בעיקרם לציבור בישראל".

 

ח"כ איתן כבל (עבודה), שהיה בין מובילי המאבק שהוביל לסגירת ערוץ 7, טוען ש"המכרז תפור". לדבריו, יש פגם בהליך החקיקה כפי שהדבר בא לידי ביטוי בדברי ההסבר לחוק.

 

"מדינת ישראל נותנת למעשה פרס לעבריינים שבית המשפט קבע כי מקומם מאחורי סורג ובריח.

לא ייתכן כי המכרז יעניק זכות וטו - נתנו לחתול לשמור על השמנת". ח"כ כבל מזהיר כי במידה והחוק יעבור במתכונתו הנוכחית הוא יעתור לבג"ץ בעניין.

 

בליכוד טוענים כי מדובר במהלך של אולמרט ש"שובר ימינה כדי לרצות את חברי המרכז, שלוחצים מאחורי הקלעים להפעלה מחודשת של ערוץ 7".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. "שובר ימינה"
צילום אתר הכנסת
כבל. "אעתור לבג"ץ"
צילום אתר הכנסת
מומלצים