שתף קטע נבחר

המטייל הישראלי גיא גבאי אותר בצ'ילה

גבאי יצא עם ידיד לטיול באזור ארץ האש שבדרום ארגנטינה בתחילת ינואר, ומאז נעלמו עקבותיהם. משלחת יצאה מישראל לסייע בחיפושים אולם לבסוף אותרו גיא וחברו, תשושים ומיובשים, על ידי חיילים צ'יליאנים

סוף טוב: המטייל הישראלי גיא גבאי שנעדר מזה כחודש בצ'ילה אותר היום (ג') בחיים בדרום המדינה, באזור ארץ האש.

 

שושנה, אמו של גבאי סיפרה ל-ynet בהתרגשות: "מצאו את גיא היום בחמש בערב בערך. בחמש וחצי התקשר קונסול ישראל בבואנוס איירס וסיפר שטיסה שגרתית של משטרת צ'ילה בגבולות מצאה אותם. הם כנראה טעו בגלל כיווני השמש והלכו דרומה במקום צפונה, או הפוך", אמרה שושנה. "הוא מיובש. אבל ברוך השם הכל בסדר", הוסיפה.

 

ממשרד החוץ נמסר שגבאי מועבר לטיפול רפואי.

 

"המשלחת וחברים שלו מחכים לו שם. עכשיו צריך לעבור את כל הפרוצדורה של מעבר הגבולות. הוא יפונה לבית חולים בצ'ילה", אמרה שושנה. "כל הזמן היינו מחוזקים, אנחנו אנשים חרדים וידענו שיש לנו זכות לעבור תקופה מיוחדת של התחזקות ואמונה בקדוש ברוך הוא, שלא יעזוב את הילדים שלו".

 

אחותו: "הוא בן אדם אחראי"

 

בחודש ינואר יצא גבאי יחד עם מטייל אוסטרי לטיול בארץ האש שבדרום ארגנטינה ומאז נעלמו עקבותיו. מיד לאחר היוודע דבר היעדרו חיפשו אחריו צוותים מקומיים אך לא העלו דבר. באזור הטיול לא נמצא פריטים מחפציו של גיא. הם נותרו באכסניה בה שהה - דבר שהעיד על רצונו לשוב לשם.

 

בני משפחתו התקשו במשך זמן רב לממן משלחת חיפוש אולם לפני כשבועיים גויס הכסף והמשלחת, בראשות איש החילוץ חיליק מגנוס, יצאה לדרך.

 

תמי, אחותו של גבאי סיפרה אז: "אני מותשת ומודאגת אבל מסרבת לוותר. היא הזכירה שלא מדובר בצעיר פזיז: "גיא בן 31, היה קצין בגבעתי. למד באוניברסיטת באר-שבע. הוא בן אדם אחראי. כל דקה שווה חיים, ואסור לוותר". מגנוס אמר עם יציאת המשלחת: "אחרי יותר מ-3 שבועות לחפש מישהו זו משימה מורכבת וקשה, שמצמצמת את הסיכויים".

 

"יש לנו עם נפלא"

 

אחרי הבשורה המשמחת, לא ידעה שושנה גבאי את נפשה מרוב אושר: "גילינו מה שכבר ידענו שעם ישראל מורכב מאנשים נפלאים. התפילות של כולם, איסוף הכספים, התמיכה והחברים שלו - אי אפשר להאמין איזה דור ואיזה אנשים נפלאים תמכו ועשו. לא הלכו שבועים לעבודה. כל היום עשו כאן טלפונים וארגונים, ממש נלחמו על חייו. יש לנו חתונה של הבת בדרך ואנחנו שמחים שהוא חוזר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גיא גבאי. נמצא שרוע מעולף ומיובש
מומלצים