שתף קטע נבחר

ראש נאס"א: יבואו עוד ישראלים בעקבות רמון

בטקס האזכרה בשגרירות ישראל בוושינגטון, הבהיר שון אוקיף כי ישראל יכולה לצפות לאסטרונאוטים נוספים "בחודשים ובשנים הבאות". רונה רמון, אלמנתו של אילן, אמרה כי המשפחה תחזור בקרוב להתגורר בישראל: "עכשיו הגיע הזמן"

בנאס"א משגרים הלילה (יום ד') רמז עבה לפיו צפויים עוד אסטרונאוטים ישראלים בחלל: ראש נאס"א, שון אוקיף, אמר כי אילן רמון היה האסטרונאוט הישראלי הראשון, אבל רמז שלא יהיה האחרון. "בחודשים ובשנים הבאות נמשיך את המסע הזה עם ידידינו מישראל. אנחנו גאים שיש לנו בנאס"א גיבורים בקליבר של אילן רמון".

 

אוקיף אמר את הדברים בטכס אזכרה מרגש, שהיה בשגרירות ישראל בוושינגטון, בהשתתפות רונה רמון והילדים ובני משפחות האסטרונאוטים הנוספים שנספו לפני שנה באסון קולומביה.

 

רונה רמון אמרה בטקס ששניים מילדיה אסף ודוד, מתכוונים ללכת בעקבות אביהם. "יש להם רצון לטוס ואולי הם יגיעו למאדים. יש להם את הגנים הנכונים - ובטח זה לא בא ממני".

 

לגבי העתיד, הבהירה רמון כי המשפחה חוזרת בקרוב לישראל. "לא היתה כלל שאלה אם לחזור, אלא מתי לחזור - ועכשיו הגיע הזמן".

 

קודם לכן נערך בבית העלמין הצבאי ארלינגטון בבירת ארה"ב, טקס גילוי האנדרטה לזכר הנספים באסון קולומביה, במלאת שנה למותם. זו היתה הפעם הראשונה בבית העלמין הצבאי ארלינגטון שהונף דגל ישראל והושמע ההמנון "התקווה".

 

לצד בכירים בנאס"א השתתפו בטקס נציגי ישראל, שר המדע מודי זנברג, השגריר דן איילון, הנספח האווירי בוושינגטון תת אלוף רני פאלק, ידידו של אילן רמון שעבר עמו את קורס הטיס וראש סוכנות החלל הישראלית, אבי הר-אבן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
רונה רמון והילדים. חוזרים לארץ
צילום: איי פי
צילום: cnn
אוקיף. יהיו עוד
צילום: cnn
מומלצים