שתף קטע נבחר

חברי פרלמנט בריטים: הרעב הפלסטיני - כמו באפריקה

חברי הפרלמנט קראו להפעיל סנקציות כלכליות על ישראל, זאת עקב אחוזי תת התזונה הגבוהים בשטחי הרשות הפלסטינית, הזהים לאלה שבמדינות אפריקה. לטענתם, טמונה הבעיה בגדר ההפרדה שהורסת את הכלכלה ויוצרת עוני ורעב גדול. בישראל מגיבים בכעס: "מעניין איך הם היו מגיבים לטרור כזה"

חברי פרלמנט בריטים, החברים בוועדה הבין-מפלגתית לפיתוח בינלאומי, קוראים להטלת סנקציות כלכליות על ישראל. זאת עקב אחוזי תת-התזונה הגבוהים בקרב האוכלוסיה הפלסטינית. כך מדווח היום (ה') ה"טלגרף" הבריטי.

לדברי חברי הוועדה, אחוזי תת התזונה ברצועת עזה ובחלקים מהגדה המערבית זהים לאלה שבמדינות אפריקה. הסיבה לתופעה זו, לטענתם, היא גדר ההפרדה הישראלית. "הגדר הורסת את הכלכלה הפלסטינית ויוצרת עוני גדול", אמרו.

לטענת חברי הוועדה, על הפרלמנט הבריטי להפעיל לחצים על האיחוד האירופי על מנת שיפעיל סנקציות כלכליות על ישראל, שיוסרו רק כשתאפשר ישראל כניסה סדירה של מוצרי מזון והיגיינה לשטחי הרשות הפלסטינית.

בדו"ח שהגישו חברי הוועדה לפרלמנט הבריטי, לאחר שחזרו מסיור שערכו בישראל ובשטחי הרשות, הם מגנים את פיגועי ההתאבדות הפלסטינים וטוענים כי הם מזיקים למטרה הכוללת במזרח התיכון.

"הדו"ח שלנו מראה את תמונת המצב הנוכחית ברשות הפלסטינית ומצביע על כך שלכיבוש הישראלי ישנן השלכות על כל תחומי החיים" , אמר טוני בלדרי, חבר מפלגת השמרנים המכהן כיו"ר הוועדה.

לדבריו, גדר ההפרדה היא הגורם העיקרי כיום למתחים בין ישראל לרשות הפלסטינית. "על ישראל להבין שהיא לא יכולה להחזיק אנשים במצב של רעב מתמיד", הוסיף.

 

גורמים בישראל הגיבו לידיעה: "הגיע זמן שאותם חברי פרלמנט עויינים יבינו שהמנדט הבריטי בישראל נגמר. ישראל מגינה על אזרחיה מפני טרור פלסטיני. מעניין איך בריטניה היתה נוהגת עם טרור כזה היה משתולל ברחובותיה".

 

הם הוסיפו: "הדו"ח הזה כל כך חד צדדי ולא הוגן, עם בקושי רבע מילה על נושא הטרור, כמס שפתיים בלבד. זהו נסיון להטיל סנקציות על הקורבן - במקום על התוקף".

 

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אחוזי תת תזונה גבוהים (ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: חגי אהרון
הורסת את הכלכלה. גדר ההפרדה
צילום: חגי אהרון
מומלצים