שתף קטע נבחר

המאבק בפינוי: רבני המפד"ל נפגשו עם מועצת יש"ע

הנהגת מועצת יש"ע ניסתה לשכנע את הרב שפירא להצהיר כי על המפד"ל לפרוש מהממשלה. בסופו של דבר נמנעו הרבנים מלפרסם גילוי דעת הקורא למפד"ל לפרוש מהממשלה. הסיבה: עיכוב ביציאת ראש הממשלה לוושינגטון

רבני הציונות הדתית נמנעו הערב (יום ה') מלפרסם גילוי דעת בעד פרישה מהממשלה. בפגישה שהתקיימה בביתו של הרב הראשי לשעבר, אברהם שפירא, ניסו יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, ומזכ"ל אמנה, זאב חבר, לשכנע את הרב אברהם שפירא ואת הרב מרדכי אליהו להורות למפד"ל לפרוש מהממשלה,

 

ה"פצצה" של שרון: פינוי התנחלויות מעזה

 

בפגישה הערב השתתפו בין השאר הרב מרדכי אליהו, הרב חיים שטיינר, מרבני תקומה, הרב דב ליאור מועד רבני יש"ע, רבה של  קריית ארבע, הרב זלמן מלמד רבה של בת אל ומראשי ערוץ 7 והרב חיים דרוקמן.

 

בתום הפגישה נמנעו רבני הציונות הדתית מלפרסם גילוי דעת בעד פרישה מהממשלה. הסיבה העיקרית היתה עיכוב ביציאתו של ראש הממשלה לוושינגטון דבר המאפשר מרחב תמרון גדול יותר והרחבת ההתנגדות ליוזמה.

 

הרבנים לא הסתירו את התנגדותם לתוכניתו של שרון. הרב יעקב שפירא, בנו של מנהיג הציונות הדתית, הרב אברהם שפירא אמר ל-ynet : "הרבנים מתנגדים בכל תכלית לפינוי ישובים בחבל עזה. הרבנים החליטו כי יזמנו את ראשי סיעות המפד"ל והאיחוד הלאומי כדי לשמוע סקירה פוליטית מדינית, בכוונה ברורה לטכס עצה יחדיו כדי למנוע את תוכניתו של שרון. שרון דחה את הנסיעה בחודש וחצי ויש מספיק זמן לפעול כדי למנוע רוב בממשלה ובכנסת לתכניתו".

 

בסופו של דבר סוכם כי סיעת המפד"ל תגיע לביתו של הרב אברהם שפירא כבר בתחילת השבוע הבא לדיון בעניין.

 

הקרב על הרב שפירא

 

ראשי מועצת יש"ע מצאו עד כה אוזן קשבת אצל הראשון לציון הרב מרדכי אליהו, שעל פי מקורביו, מוכן היה להודיע כבר הערב כי על המפד"ל לפרוש מהממשלה.

 

הרב אליהו אינו בעל השפעה כבעבר על סיעת המפד"ל וידוע בעמדותיו הימניות. הכרזה שלו הערב לא תכריע בסוגיית פרישת המפד"ל, אבל בהחלט תשפיע בטווח הארוך על ראשי המפלגה הדתית לאומית.

 

בסביבתו של הרב שפירא אומרים הערב, כי הרב רוצה קודם לשמוע את ראשי יש"ע ורק אחר כך להחליט.

 

אולם מקורביו אומרים, כי הערב תיתכן הצהרה על כינוס גדול של רבנים מכל הזרמים שיתקיים בשבועות הקרובים, ושם תצא הצהרה כבדת משקל שראשי המפד"ל לא יוכלו להתעלם ממנה.


פורסם לראשונה 05/02/2004 20:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
ייצא בחוץ? השר אפי איתם
צילום: מיכאל קרמר
צילום: זום 77
רוצה פרישה. הרב מרדכי אליהו
צילום: זום 77
מומלצים