שתף קטע נבחר

חברון: הימין הקיצוני נגד ראש הממשלה ושרי הימין

כ-200 משתתפים באזכרה לנתנאל עוזרי בחברון, שמעו את ברוך מרזל מטיף נגד שרי הימין איתם ואלון וקורא: "לעשות מעשים נגד ממשלת הבגידה"

דברים קשים נגד ראש הממשלה שרון הושמעו הערב (יום ה') באזכרה לזכרו של נתנאל עזורי ז"ל, שנרצח לפני שנה על ידי מחבלים שחדרו לביתו בגבעה 26, סמוך לקרית ארבע.

 

 

פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, אמר באירוע שהתקיים במרכז גוטניק בחברון: "הגיע הזמן להתקומם. זה הזמן לעשות מעשים נגד ממשלת הבגידה".

 

כ-200 אנשים השתתפו בכנס הזיכרון, בהם הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע, הרב יהודה קרוייזר, ראש ישיבת "הרעיון היהודי", בני משפחתו של נתנאל עוזרי ופעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל.

 

במהלך האירוע אמר מרזל: "הגיע הזמן להתקומם. זה הזמן לעשות מעשים נגד ממשלת הבגידה. שרון ובניו מבקשים להפקיר אותנו. המאבק שלנו צריך להיות בראש ובראשונה נגד שרון ובניו אבל לא נשכח את חבריו לממשלה שעושים מעשה זימרי ומבקשים שכר כפנחס. זה אנשים כמו בני אלון, אביגדור ליברמן ואפי איתם".

 

באירוע הוקראה צוואתו של נתנאל עוזרי ז"ל, בה נכתב בין היתר: "אני קורא לאנשים לתפוס מרחבים וגבעות. יש לנו מאבק עם האוייב הערבי, המאבק הוא על שטח, על ארץ ישראל ולפעמים צריך לקנות את ארץ ישראל בדם".

 

יצויין כי הבוקר התגלו כתובות נאצה ברחבי ירושלים בהן נכתב: "אריק בוגד – כהנא חי". המשטרה פתחה בחקירה ובמהלך היום עוכב לחקירה פעיל הימין הקיצוני איתמר בן גביר ושוחרר כעבור מספר שעות.

 

מספר מאנשי הימין הקיצוני אמרו בתגובה כי אינם מגנים את הכתובות: "בקרוב מאוד נוציא גם מדבקות ומודעות שעליהן ייכתב 'שרון בוגד'. אנו מקווים שהמשטרה תעמיד אותנו לדין ואז נטען בבית המשפט - אמת דיברנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
"לעשות מעשים". מרזל
צילום: עטא עוויסאת
ביקורת מימין. השר אלון
מומלצים