שתף קטע נבחר

שר המשפטים נגד משאל עם על פינוי הרצועה

שלושת שרי השינוי לפיד, פריצקי ופורז מתנגדים למשאל עם על תוכנית ההתנתקות של שרון. לפיד: המשאל סותר את עקרונות הדמוקרטיה הישראלית; מה יקרה אם תוצאת משאל העם לא תהיה זהה להחלטת הכנסת?

רעיון משאל העם של ראש הממשלה שנועד להיות גלולת ההרגעה לימין, בעקבות תכנית ההתנתקות שתכלול את פינוי רצועת עזה, מעורר ביקורת חריפה של השותפה המרכזית בקואליציה.

 

שר המשפטים יוסף (טומי) לפיד וחבריו לסיעה השרים יוסף פריצקי ואברהם פורז מתנגדים לעריכת משאל עם על תוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה.

 

היום (ה') הבהירו שלושתם כי משאל עם סותר את עקרונות הדמוקרטיה הישראלית.

 

השר יוסף (טומי) לפיד אמר בהתייחסו לנושא: "משאל עם אינו חלק מהמבנה הדמוקרטי הישראלי ויכול ליצור בעיות קשות בניהול התקין של המדינה. אנחנו יודעים היכן זה מתחיל אך איננו יודעים היכן זה יכול להיגמר. האם יתקיים משאל על פינוי שבעה ישובים, 17 או על כל היישובים בעזה ומה יקרה אם תוצאת משאל העם לא תהיה זהה להחלטת הכנסת?".

 

לדברי לפיד, "הדמוקרטיה הישראלית הוכיחה את עצמה 56 שנה ללא משאל עם וגם עכשיו היא לא זקוקה לו כדי לפתור מצוקות מדיניות".

 

מוקדם יותר השר יוסף פריצקי תקף היום את היוזמה שראש הממשלה החל לבדוק בשלושת השבועות האחרונים: "מדובר ברעיון רע שפוגע בדמוקרטיה הישראלית הייצוגית. ממשלה או כנסת אינן יכולות להתפרק מאחריותן להכריע בשאלות מהותיות ביותר שלשמן נבחרו באמצעות משאל העם.

 

השר פריצקי הדגיש: "היחידים שירוויחו מהרעיון הזה הם היועצים הפוליטיים ומשרדי הפרסום".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
השר לפיד. נגד משאל
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: סבסטיאן שיינר
השר פריצקי
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים