שתף קטע נבחר

שר פלסטיני בת"א: נסיגה חד צדדית לא תמנע פיגועים

המועצה הציבורית של הבנות ז'נווה התכנסה לראשונה בשכונת התקווה. בין הנוכחים מהצד הפלסטיני היה גם השר פארס קדורה. לדבריו, תוכנית שרון היא רק "כלי שיווק ולא תביא ביטחון". ביילין קרא לשרון לכלול גם את הבנות ז'נווה במשאל עם על פינוי הרצועה

"נסיגה חד צדדית היא אולי כלי שיווק לעולם, אך לא תניב תוצאות חיוביות ולא תמנע טרור או פיגועים. כדי לשמור על האינטרסים הלאומיים של שני הצדדים יש לעשות זאת בדרך של הסכם", כך אמר היום (ו') השר הפלסטיני פארס קדורה, בכינוס ראשון של המועצה הציבורית של הבנות ז'נווה, שנערך בשכונת התקווה בתל אביב.

 

בכינוס השתתפו כ-150 איש, ביניהם גם כעשרה פלסטינים. קדורה הוסיף בהתייחסו לתוכנית  ההתנתקות של שרון כי "בנסיגה חד צדדית אין הסדרי ביטחון, ולכן צעד זה נדון מראש לכישלון".

 

לדברי קדורה, "יו"ר הרשות יאסר ערפאת תומך ביוזמת ז'נווה, ליווה אותה ומגן עליה. בוועדה המרכזית של הפתח יש רוב מוחץ של תמיכה ביוזמה. בחדרים סגורים גם המתנגדים אומרים שאנחנו אמיצים ואנחנו הדור שנביא את השלום".

 

אמנון ליפקין שחק מתח גם הוא ביקורת על מדיניות ההתנתקות ואמר כי "היא לא מציעה דרך לפתרון הסכסוך. רק הסכם יביא לפתרון אמיתי".

 

יוסי ביילין קרא לראש הממשלה שרון להביא גם את הבנות ז'נווה להכרעת הציבור במשאל העם שהוא מתכנן על פינוי המתנחלים מהרצועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2, עובדה
קדורה (משמאל). "נדון לכישלון"
צילום: ערוץ 2, עובדה
צילום: איי פי
ביילין. לכלול את הבנות ז'נווה במשאל עם
צילום: איי פי
מומלצים