שתף קטע נבחר

אבו עלא במצרים: אפגש עם שרון במהלך החודש

ראש הממשלה הפלסטיני אמר בתום פגישתו עם נשיא מצרים כי תוכנית שרון לפינוי מעזה חייבת להיות חלק מהסכם לפירוק כל ההתנחלויות בגדה וברצועה על בסיס העקרון: שטחים תמורת שלום. מחר יוצא אבו עלא לאירופה וינסה להתריע על הסכנה שבתוכינת שרון ובבניית גדר הפרדה

ראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא אמר היום (א') בצהרים בקהיר בתום פגישתו עם נשיא מצרים מובארק, כי הוא מעריך כי פגישה בינו לבין ראש הממשלה אריאל שרון תתקיים עוד במהלך החודש הנוכחי.

 

ראש הממשלה הפלסטיני ציין כי פגישת הכנה נוספת תתקיים בין מנהל לשכתו, ד"ר חסן אבו-ליבדה, והשר לענייני משא ומתן ברשות, ד"ר סאיב עריקאת, ומנכ"ל לשכת ראש הממשלה, דב וייסגלס, ב-15 לפברואר, כדי להכין את פגישתו עם שרון.

 

עם זאת הדגיש אבו-עלא כי עד כה לא נקבע מועד לפגישה בינו לבין שרון וכי בפגישות הכנה קודמות לא הצליחו הצדדים להתקדם עד כדי הוצאתה לפועל של פגישה כזו.

 

אבו-עלא, שדיבר אל העיתונאים בסיום פגישתו עם הנשיא המצרי מובארק, אמר כי תוכניתו של ראש הממשלה שרון לפינוי התנחלויות בעזה חייבת להיות חלק מתוכנית והסכם לפירוק כל ההתנחלויות בגדה וברצועה ולנסיגת ישראל מן האזורים האלה על בסיס העיקרון: שטחים תמורת שלום.

 

אבו-עלא מבקר במצרים בטרם יציאתו מחר לביקור במספר מדינות אירופאיות. בתחיל יבקר באירלנד, שמכהנת כיו"ר התורן של האיחוד האירופי.

 

פגישת אבו-עלא-מובארק עסקה במאמצים המצריים לקדם את התהליך המדיני באזור, ולקדם פגישה בינו ובין ראש הממשלה שרון, כמו גם בסוגיות הפנים פלסטיניות ובעיקר המאמץ להגיע להפסקת אש מצד הפלגים הפלסטינים.

 

אבו-עלא, בפגישתו עם מובארק, כמו בפגישות שיקיים בבירות אירופה שבהן יבקר בהמשך השבוע, יבקש ערבויות מצד הקהילה הבינלאומית "להפסקת ההסלמה הישראלית", ובראש ובראשונה להפסקת בניית גדר ההפרדה כדי שאפשר יהיה לצד הפלסטיני להתקדם בסוגיית הפסקת האש ועשיית סדר ביטחוני בשטחי הרשות הפלסטינית".

 

אבו-עלא יתריע גם על הסכנה שבתוכנית ההתנתקות החד-צדדית שאותה מתכוון לקדם ראש הממשלה שרון, ויבהיר כי במקביל לתוכנית הזו "ימשיך שרון במשנה מרץ בבניית גדר ההפרדה הפלסטינית, תוך גזילת אדמות פלסטיניות נוספות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ראש הממשלה הפלסטיני. "פגישה עם שרון - בקרוב"
צילום: איי פי
צילום: איי פי
שרון. אבו עלא מזהיר מההתנתקות
צילום: איי פי
מומלצים