שתף קטע נבחר

מתכננים לרכוש בית בעזה בשביל הפיצויים? תשכחו מזה

ממשרד המשפטים נמסר ל-ynet כי גם הפעם, כמו בתקדים ימית, מי שינסה לנצל את הפינוי כדי לעשות כסף קל "ייתקל בחומה בצורה". גם בהתנחלויות עצמן מסננים את התושבים החדשים, כדי למנוע כניסה שלא על-רקע אידיאולוגי

רוצים פיצויים? אל תמהרו לקנות דירה בגוש-קטיף. במשרד המשפטים מבהירים כי ישראלים שינסו "לנצל" את הפינוי המתוכנן כדי לגרוף כסף לכיסם, "ייתקלו בחומה בצורה".

 

במשרד המשפטים פועלת בימים אלה ועדה בראשות המנכ"ל אהרון אברמוביץ', שבוחנת את סוגיית מתן הפיצויים למפוני רצועת עזה. גורמים במשרד מדגישים כי הוועדה טרם דנה בשאלת הזכאות לפיצויים של מי שרכש לאחרונה בתים באזור המיועד לפינוי, או של כאלה שעתידים לרכוש בתים בתקופה הקרובה, כדי לנצל את העיתוי ולקבל פיצויים.

 

"אמנם עדיין לא דנו בעניין", אמרו גורמים במשרד ל-ynet, "אך אין ספק שהעניין הזה יוסדר. בתקדים העבר, בעת פינוי ימית, כבר נקבע שמי שמנצל את הרגע ורוכש דירות לאחר ההודעה על הפינוי כדי לזכות בפיצויים, לא יוכל 'להנות' מהפינוי. כך יהיה גם הפעם".

 

בינתיים, בגוש קטיף מתכננים לאכלס עוד מאות משפחות כבר במהלך הקיץ הקרוב, כתשובה לתוכנית ההתנתקות של שרון. במועצה האזורית חוף-עזה טוענים כי "ההרשמה כבר בעיצומה". עם זאת, גורמים בגוש קטיף אמרו ל-ynet כי לא יוכל להיווצר מצב בו תגיע משפחה לאחד היישובים במטרה מראש לקבל כספי פיצויים.

 

בעקבות התוכנית להציע סל פיצויים לתושבים שיעזבו את הרצועה לתוך שטח ישראל, אומרים בגוש קטיף כי לא ייתכן שמישהו יגיע על מנת לקחת את הכסף. לדברי הגורמים, כאשר באה משפחה ומבקשת להיכנס ליישוב, היא צריכה לעבור ועדת קליטה קשוחה, לאחר מכן "שבת קליטה" ובהמשך מבחני פיל"ת, שנערכים לעיתים מספר ימים.

 

"אף אחד לא נכנס ליישוב מהיום למחר", אומר גורם בגוש קטיף. "זה תהליך שנמשך מספר חודשים, ובנוסף, אנחנו דואגים לבדוק מיהו אותו אדם שמבקש להיכנס ליישוב, ומשוחחים עם קרובי משפחתו".

 

לאחרונה נכנסו מספר משפחות להתנחלויות בגוש קטיף, אולם מדובר במשפחות שהמתינו קרוב לשנה להיכנס לאותם יישובים. "אין קשר בין כניסת המשפחות לבין ההודעה של ראש הממשלה על פינוי יישובי גוש קטיף", מבהירים בגוש. "מספיק לראות ולהכיר את משפחות כדי לדעת כמה אידיאולוגיה חקוקה בליבם, ועד כמה נושא הפיצויים רחוק מהם".  


פורסם לראשונה 08/02/2004 20:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
אין פיצויים קלים. נצרים
צילום: דני סלומון
צילום מוטי סנדר
התושבים החדשים עוברים סינון מדוקדק. נוה דקלים
צילום מוטי סנדר
מומלצים