שתף קטע נבחר

שלום הודיע על פתיחתה מחדש של הקונסוליה בבומביי

שלום הודיע על כך במהלך ביקור שערך בבית הכנסת בבומביי, בו נפגש עם נציגי הקהילה היהודית במקום. שלום העניק לחברי הקהילה שופר במתנה ודיבר על הקשר בין ישראל להודו בכל הנוגע למלחמה בטרור

שר החוץ סילבן שלום הודיע היום (ב') בעת ביקורו בבומביי שבהודו על פתיחתה מחדש של הקונסוליה הישראלית בעיר. הקונסוליה נסגרה באוגוסט 2003 בשל קיצוץ בתקציב המשרד שהביא לסגירת נציגויות שונות ברחבי העולם.

שלום ניהל טרם נסיעתו מגעים בעניין זה עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אביגדור יצחקי. מלשכתו של שלום נמסר כי השניים הסכימו על מציאת תקציב חוץ משרדי, שלא מתקציב משרד החוץ, שיאפשר את פתיחת הקונסוליה. עלות אחזקת נציגות ישראלית בחו"ל היא בממוצע מיליון דולר בשנה.

 

שר החוץ הודיע על החלטתו במסגרת ביקור בבית הכנסת המקומי "מגן דוד", בו התקיים מפגש בין שלום לנציגי הקהילה היהודית.

לטענת חברי פמליית השר, הגדירו נציגי הקהילה את ביקורו של שלום כאחד השיאים בחיי הקהילה. לדבריהם, פגישה שהיו אמורים לקיים עם ראש הממשלה, התבטלה בעקבות פיגועים שאירעו בארץ וקיצרו את משך שהותו בהודו. "בפעם הבאה שתבוא תהיה ראש ממשלה", אמר לשלום בחיוך סלומון סופר, ראש הקהילה היהודית.

בפמליית שר החוץ הגדירו את המפגש כמרגש במיוחד, וסיפרו שבמסגרת הביקור בבית הכנסת פתח שלום את ארון הקודש וכמה מהנוכחים תקעו בשופרות. שלום אף העניק לקהילה שופר חדש.

בדברים שנשא שלום בבית הכנסת ציין את הקשר בין הודו לישראל בכל הנוגע למלחמה בטרור, ואמר כי "ישראל והודו נאבקות בטרור הבינלאומי שמכה בכולנו".

שלום הגיע להודו בטיסה סדירה של "אל-על", יחד עם מטיילים ישראלים נוספים. בפמליית השר סיפרו כי הופתעו לפגוש בבומביי את איש משרד החוץ, ג'קי אלדן, שמשמש כיום דובר שגרירות ישראל במדריד, שערך עם בני משפחתו טיול שורשים בעיר.

הקהילה היהודית בהודו מרוכזת בבומביי ומונה כ-5,000 איש. בומביי נחשבת גם למרכז מסחרי מרכזי בהודו. מאז כינון היחסים הדיפלומטים המלאים עם הודו בינואר 92' היקף המסחר בין המדינות, שאינו כולל סחר בתחום הביטחוני, עלה מ-200 מיליון דולרים בשנה למעל מיליארד וחצי דולרים.

 

מלשכת רה"מ נמסר בתגובה כי: "המשרד מאשר את מציאת התקציב והוא יועבר על פי שיקול דעתו של שר החוץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
התרגש. סילבן שלום בהודו
צילום: רויטרס
מומלצים