שתף קטע נבחר

בשינוי מכינים "רשימה שחורה" של ח"כים בקואליציה

בסיעה מאיימים: נחרים הצעת חוק של כל חבר כנסת שנעדר או שהפיל הצעות חוק של חברי הסיעה. המטרה: יישום מדיניות של "עין תחת עין". ח"כ ליבוביץ קרא לרה"מ: עשה סדר בקואליציה

מאז שהציג ראש הממשלה, אריאל שרון, את תוכנית ההתנתקות שלו מרצועת עזה בשבוע שעבר, הפכה הקואליציה שלו למשהו שמזכיר יותר גנון מאשר קואליציה מתפקדת וממושמעת.

   

זה החל בשבוע שעבר, כאשר חברי סיעות שינוי והליכוד החרימו אחד את השני בהצבעות. זה נמשך בהצבעות האי אמון היום וביום שני שעבר, מהן נעדרו אנשי ליכוד, המפד"ל והאיחוד הלאומי, ונגמר, נכון להיום, בהחלטה חדשה ומקורית של חברי סיעת שינוי, שהחליטו להחרים את המחרימים, בצורה מאורגנת.

 

היום החליטו חברי הסיעה השלישית בגודלה בכנסת להחרים הצעות חוק של כל חבר כנסת מהקואליציה, שנעדר או שהפיל הצעות חוק של מי מחברי סיעת שינוי.

 

הדרך: הכנת רשימה מסודרת ומעודכנת, שתכיל את כל השמות של חברי הכנסת שהחרימו או שיחרימו הצבעות על חוקים שהציעו חברי סיעת שינוי.

 

המטרה: יישום מדיניות ה"עין תחת עין". "מי שחושב שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה, אנחנו נראה לו שגם אנחנו יודעים לעשות מה שאנחנו רוצים", אמרו בשינוי.

 

חבר הכנסת אילן ליבוביץ' אף קרא לחברי הסיעה לפנות לראש הממשלה, בדרישה שיעשה סדר בין חברי הקואליציה הסוררים, או להעיף אותם. לדבריו, "אם יצביעו נגד או יימנעו, צריך פשוט לפרק את ההסכם הקואליציוני עימם".

 

ועד שראש הממשלה שרון ישוב לתפקד במלוא כוחו לאחר הניתוח, החרמות ההדדיות יהיו כנראה מנת חלקה של הקואליציה, והגנון הזה, המורכב מפוליטיקאים, ימשיך להתנהל כאילו כלום. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. עודכן מבית החולים
צילום: רויטרס
צילום: אלכס קולומויסקי
לפיד. בשינוי מחרימים
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: חן מיקא
אפי איתם שר הבינוי והשיכון
צילום: חן מיקא
מומלצים