שתף קטע נבחר

גורמים בממשל: "נסיגה מעזה - ניצחון לטרור"

אמנם באופן רשמי בירכו האמריקנים על תוכנית ההתנתקות של שרון. אך למעשה, מעוררת התוכנית דאגה: גורמי ממשל אמריקנים חוששים שהחמאס יטול את המושכות ברצועה

ראש אמ"ן אינו לבד: גם גורמים בארצות-הברית חוששים כי נסיגה חד-צדדית של ישראל מרצועת עזה תהיה בבחינת "ניצחון לטרור".

 

בשיחה עם סוכנות הידיעות "רויטרס" הביעו גורמים רשמיים בממשל את חששם, שהנסיגה מרצועת עזה תביא לאנרכיה גדולה יותר ברצועה, ותחליש את כוח העמידה של הרשות.

 

הגורמים, שדיברו בעילום שם, חוששים שהחמאס ירשום על שמו את הנסיגה המתוכננת, וישתמש בה כמנוף להפיכתו לגורם הדומיננטי ברצועת עזה, תוך ניצול חולשותיה של הרשות הפלסטינית.

 

"הנסיגה תהיה בבחינת צעד שלילי ביותר ביחס לחזונו של הנשיא בוש, שעיקרו: שתי מדינות לשני העמים", הוסיפו הגורמים. "החזון של החמאס הוא מדינה אחת ללא יהודים", ציין אחד מהם.

 

באופן רשמי, בירכה ארה"ב על הכרזתו של ראש הממשלה, אריאל שרון, בדבר תוכנית ההתנתקות. אך ההצהרה עוררה גם דאגות בקרב גורמים בממשל, כיוון שצעדים חד-צדדיים מרוקנים מתוכן את "מפת הדרכים", לפיה ישראל והפלסטינים ישתפו פעולה כדי להביא להקמתה של מדינה פלסטינית.

 

בקרוב יגיעו לאזור שליחים מהמועצה לביטחון לאומי של הנשיא בוש, במטרה לשמוע משרון הבהרות באשר לתוכניתו. הסוגייה צפוייה לעמוד במוקד ביקורו הקרוב של ראש הממשלה בארצות-הברית, ככל הנראה בחודש הבא.

 

ראש אמ"ן, האלוף אהרון-זאבי פרקש, הזהיר הבוקר בוועדת חוץ וביטחון מכך שהנסיגה מהרצועה עלולה להתפרש כפרס לטרור. בכירים בפתח אמרו לאחרונה ל-ynet, כי הם משוכנעים שישראל תברח בעזה, "בדיוק כמו שברחה מלבנון".   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
התנחלות ברצועה. נסיגה חד צדדית כניצחון לטרור
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: רויטרס
אבו עלא, ראש הממשלה הפלסטיני. נסיגה תחליש את מעמדו
צילום: רויטרס
מנהיג החמאס, יאסין. הנסיגה כמנוף להפיכתו לגורם הדומיננטי
צילום: איי פי
מומלצים