שתף קטע נבחר

שר השיכון בממשלה: המערכות פעלו היטב ברעידת האדמה

השר אפי איתם עדכן את שרי הממשלה על תיפקוד המערכות בעת רעידת האדמה שפקדה את ישראל בשבוע שעבר. לדבריו, היה כשל רק בתיאום שבין פיקוד העורף למשטרה. איתם דיווח שוועדת השרים שהתכנסה שבוע לפני רעידת האדמה, קיבלה מספר החלטות, ביניהן: להפיץ עלון הסברה לכל בית בישראל, שיישלח עם חשבונות החשמל, כדי להכין את האוכלוסיה, וכן סקר עמידות מבנים במצב סיכון גבוה

שר השיכון, אפי איתם (מפד"ל) עדכן הבוקר (יום א') את שרי הממשלה על רעידת האדמה שפקדה את ישראל. לדבריו, "המערכות עצמן פעלו היטב, למעט כמה ליקויים בתיאום בין הגורמים השונים".

 

איתם דיווח על עוצמת הרעידה, נזקי הרכוש שנגרמו, וכן עדכן את השרים במסקנות תחקיר ראשוני שהתקיים בשבוע שעבר, בהשתתפות משרד החינוך, פיקוד העורף, גורמי הצלה, משטרת ישראל ומומחים מהמכון הגיאופיסי.

 

לדבריו, "ההנחיה להוציא את הילדים מכיתות הלימוד לחצר לא היתה מתואמת בין הגורמים השונים. ההנחיה הועברה על ידי פיקוד העורף ולא על ידי המשטרה, כפי שאמור היה להיות מתוקף אחריות המשטרה לנושא". איתם טען כי יש להעביר את האחריות על הטיפול ברעש אדמה לידי פיקוד העורף.

 

איתם סקר בקצרה את היערכות ועדת השרים בראשותו בכל הנוגע להסברה והכשרת האוכלוסיה לפני רעידה, לצד פעילות משרד הבינוי והשיכון לחיזוק מבנים על ידי מתן תמריצים כלכליים לקבלנים לפרוייקטים של הוספת קומות וחיזוק בניינים.

 

איתם דיווח שוועדת השרים שהתכנסה שבוע לפני רעידת האדמה, קיבלה מספר החלטות, ביניהן: להפיץ עלון הסברה לכל בית בישראל, שיישלח עם חשבונות החשמל, כדי להכין את האוכלוסיה, וכן סקר עמידות מבנים במצב סיכון גבוה.

 

בנוגע לעמידות בניינים הופיע בפני הממשלה ורדי זיילר, שופט מחוזי בירושלים, שכתב דו"ח בעקבות אסון ורסאי. הממשלה אימצה את דו"ח זיילר לגבי אכיפה ופיקוח על חוקי התכנון והבניה, והוחלט להקים צוות מקצועי שידון ביישום הדו"ח.

 

ראש הממשלה קבע כי בקרוב ייערך דיון מיוחד בעניין ההיערכות לקראת רעידת אדמה והאחריות לתוצאותיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
איתם. התקיים תחקיר ראשוני
צילום: חן מיקא
צילום: תומריקו
פינוי מבנים. ההוראה לא תואמה כראוי
צילום: תומריקו
מומלצים