שתף קטע נבחר

עיתונאים פלסטינים שובתים במחאה על אלימות ברשות

ההתקפות על עיתונאים ומערכות עיתונים בגדה וברצועה הביאו את העיתונאים הפלסטינים להכריז על שביתה. הם מאיימים כי לא יפרסמו דברים מפיהם של בכירי הרשות, במחאה על כך שאינם זוכים להגנה בסיסית

העיתונאים הפלסטינים הכריזו היום (א') על שביתה ברצועת עזה, לאחר שהתקפות נוספות על מערכות עיתונים ועל עיתונאים התרחשו בסוף השבוע.

 

עשרות עיתונאים פלסטינים קיימו הבוקר (יום א') עצרת ושביתת מחאה בבניין המועצה המחוקקת הפלסטינית, במחאה על אוזלת ידה של הרשות הפלסטינית ושל מנגנוני הביטחון שלה למנוע את ההתקפות נגדם.

 

זאת לאחר שמספר עיתונאים הוכו, מערכת עיתון הוצתה בשבוע שעבר בעזה ומכוניתו של מנהל העיתון אל-חיאת אל ג'דידה, אחד משלושת העיתונים הפלסטינים היומיים הבולטים, הוצתה בסוף השבוע. אל חיאת אל ג'דידה לא יצא היום לאור במחאה על ההצתה.

 

העיתונאים הודיעו היום כי הם מודיעים על שביתה פתוחה וכי אינם מתכוונים לסקר את מנגנוני הביטחון הפלסטינים וכן את משרד הפנים הפלסטיני, עד אשר ייעצרו החשודים בתקיפות אחרונות נגד עיתונאים ומערכות תקשורת פלסטיניות.

 

בחודש האחרון ארעו שלושה מקרי אלימות בולטים: העיתונאי סייף א-דין שאהין, כתב תחנת הטלוויזיה אל ערבייה ברצועה, הוכה באופן קשה. משרדי העיתון אל דאר הוצתו וכן הוצתה מכוניתו של מוניר אבו רזק, מנהל העיתון אל חיאת אל ג'דידה ברצועה.

 

חלק מהעיתונאים אמרו, כי הם שוקלים בין היתר להחרים אירועים שייזמו בכירים פלסטינים, ביניהם ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא., וכן לא לפרסם דברים של בכירים ברשות.

 

העיתונאים מתלוננים על כך, שרוב התלונות על אלימות המופעלת כלפיהם אינן זוכות לטיפול הולם של המשטרה הפלסטינית ושל מערכת אכיפת החוק ברשות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא. לא יסקרו את דבריו
צילום: איי פי
צילום: איי פי
שוטרים פלסטינים. לא מספקים הגנה לעיתונאים (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים