שתף קטע נבחר

מרכז בילויים ומסחר באזור התעשייה הותיק

יו"ר ועדת המסחר והתעשייה של קרית ביאליק מתכנן להפוך את אזור התעשייה בצפון העיר למתחם שוקק חיים. גם את מרכז המסחרי בסביניה מתכוון גבי בן גלים לשפץ ולשנות

ועדת המסחר והתעשייה של עיריית קריית ביאליק התכנסה לאחרונה, בראשות הסגן הבכיר, גבי בן גלים, כדי לדון בתוכנית לפיתוח אזור התעשייה בצפון העיר והמרכז המסחרי בסביניה. בפגישה נדונו תוכניות אופרטיביות והוחלט על הקמת ועדה מצומצמת שתטפל בנושא, בה יהיו חברים בן גלים, מהנדס העיר, סימון גרימברג, ושני נציגים מאזור התעשייה.

 

בפגישה הסביר בן גלים, כי בכוונתו להפוך את אזור התעשייה למקום שוקק חיים, מסחר ובילויים, כמו שנהוג במקומות רבים בארץ ובעולם. לשם כך, הוא מתכוון להיוועץ באדריכלים, בכלכלנים ובאנשי עסקים ושיווק, שיבחנו את כל הבעיות וימליצו על דרכי הפעולה הטובות ביותר.

 

בינתיים, הציג בן גלים מספר רעיונות לשיפור פני המקום: לייעד אזור באזור התעשייה כמתחם לתוכנית פינוי בינוי, מה שיסייע לשחרר את העיסקאות במקום ממיסוי, להכין תוכנית לשינוי תוכנית בניין עיר קיימת – תיכנון כביש שירות מקביל לכבוש עכו-חיפה במטרה להפוך את רחוב יוסף לחזית מסחרית, הוספת אחוזי בנייה למבנים קיימים, שינוי ייעוד על פי הצרכים, יצירת סל הטבות שיהווה תמריץ לרכישת קרקעות ומבנים, וכן תיכנון רחוב לבילויים, עם מסעדות, פאבים ומועדונים, שיסייע בהרמת התדמית של המקום וגם יפתור בעיות של חוסר מקום לבילוי בקריות.

 

בן גלים טוען שעל מנת שהתוכנוית יצאו לפועל, על העירייה לקחת מהבנק הלוואה שתסייע במימון ההוצאות, או להפריט את אזור התעשייה ולהקים חברת מניות שלעירייה יהיה בה רוב.

 

גם למרכז המסחרי בסביניה מבקש בן גלים למצוא פתרון על ידי הכנת תוכנית אדריכלית לשיפוץ ולשינוי פני המקום: ריצוף, שידרוג חזיתות החנויות, ביצוע קירוי שקוף נגד השמש והגשם במעברים הציבוריים ועוד. המימון לפעולות אלו, הוא מקווה, יימצא בזכות שיתוף פעולה בין העירייה לסוחרים מתוך אינטרס משותף.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
בתוכנית: רחוב לבילויים, עם מסעדות, פאבים ומועדונים (אילוסטרציה)
צילום דודו פריד
מומלצים