שתף קטע נבחר

עדות: "ג'ורג' הורה לי להפשיל את מכנסיי ולהתקרב לדיראני"

מוסטפה דיראני טען בתביעת הפיצויים שהגיש כי נאנס בחקירתו, על ידי חייל שעשה זאת בהוראתו של החוקר ג'ורג'. בראיון לערוץ 10 תיאר החייל את שאירע בחדר החקירות: "לבקשתו של ג'ורג' הפשלתי את מכנסיי, וג'ורג' קירב אותו אליי בצורה מסויימת"

החייל שהשתתף בחקירתו של מוסטפה דיראני טען הערב (ג') כי בהוראתו של החוקר ג'ורג' "הפשלתי את מכנסיי, וג'ורג' קירב אליי את דיראני בצורה מסוימת". הוא אמר את הדברים הערב (ג'), בראיון לדן מרגלית בתוכנית "פוליטיקה +" בערוץ 10.

 

דיראני הגיש עדות מפורטת לבית-המשפט בתביעת הפיצויים שהגיש רגע לפני שחרורו בעסקת השבויים, בעיקר סביב מעשי האונס והעינויים שחווה, לטענתו, מצד החוקר המכונה ג'ורג'. דיראני טען כי "השכיבו אותי על ספסל, ואז חייל אנס אותי". גורג' עצמו הכחיש לאחרונה כי דיראני נאנס בחקירה.

 

להלן תמליל הראיון של החייל, ק', למרגלית.

 

אתה יכול לתאר לי את האירוע שעליו מתנהל כל הוויכוח שבו הוא טוען שהוא נאנס על ידך?

 

"הסיטואציה הייתה... כמה שאני זוכר, זה היה לפני 10 שנים, הוא היה באותו זמן בחדר חקירות ואז התקשרו לחמ"ל שוטרים, שאנחנו יושבים בו, וביקשו לשלוח שוטר, לאו דווקא אותי... איזשהו שוטר ואני הגעתי . זה לא היה בקשה מיוחדת כי לפעמים יש בקשות להביא, אתה יודע שתייה...לפנות כל מיני דברים, זו לא הייתה בקשה חריגה וכשנכנסתי לחדר אז אני לא זוכר, אולי אפילו אני התבקשתי להביא שתייה לשם ואחרי שהבאתי את השתייה התכוונתי לצאת. אני באמת לא זוכר אם הבאתי משהו או שרק נקראתי לקחת משהו ואז בזמן שהותי שם, החוקר אמר לי תמתין שניה פה, כמה רגעים".

 

ג'ורג'?

 

ואז הוא, כן, ואז הוא, לא יודע, פתח איתו בשיחה, שעוד פעם, אני לא דובר ערבית ככה שבאותו רגע לא ידעתי על מה מדובר, אה... ואז הוא אמר, תעשה את עצמך כאילו שאתה מפשיל את המכנסיים, אמרתי לו, שאלתי אותו, למה, אמרתי לו ש... שכביכול הולכים לבצע בו משהו, עכשיו אני, זה לא נעים, אני העלתי חיוך על הפנים, כי זה היה לי ברור וגם לו היה ברור שזה הכל בגדר איום ואף אחד לא הולך לעשות שום דבר שדומה לזה בכלל.

 

כלומר אף אחד לא הולך לאנוס אותו..

 

מה פתאום, חס וחלילה. עוד פעם כשהוא ראה שאני מחייך אז הוא ביקש ממני לא לחייך ואני הבנתי, כי זה איפשהו היה פוגם בוא נגיד באמינות האיום ואז זה היה אולי באמינות שלו בתור חוקר.

 

כלומר... הורדת את ה... הפשלת....

 

כלומר, את המכנסיים עד לברכיים או משהו כזה.  

 

וכמה זמן עמדת ככה?

 

לא יותר מ-30 שניות לפי דעתי, זה היה מאד מהיר.

 

ואז ג'ורג' ביקש ממך להרים את המכנסיים ובזה זה נגמר?

 

כן, ואז הוא אמר לי, אוקיי, תודה רבה, הוא כנראה המשיך עוד איתו בשיחה ואז לא יודע או שהוא כנראה לקח את האיום ברצינות או או שהוא כנראה התחיל פתאום לדבר עוד פעם. אני לא יודע, השיחה התנהלה בערבית ואז אחרי 30 שניות הוא אמר לי אוקיי.

 

במהלך ה-30 שניות האלה שאתה עמדת שם מופשל מכנסיים, אתה התקרבת אליו?

 

אה. לפי מה שאני זוכר הוא הקריב אותו אלי בצורה מסוימת.

 

מה זאת אומרת הקריב, הוא עמד, הוא שכב דיראני?

 

הוא עמד, אם אני זוכר נכון.

 

אתה היית במצב כזה אני מניח שג'ורג' היה לבוש ודיראני גם?

 

כלומר, הוא היה עם תחתונים, עם תחתונים לפי דעתי.

 

לאחר מכן הצטערת שהשתתפת בזה?

 

כן. כן. אני לא גאה במה שעשיתי. עוד פעם, אני מודע לכך שזה לא עניין מוסרי. ברגע שחוקר מבקש ממך לעשות משהו בנוכחות נחקר, כמובן בידיעה שזה לא הולך להגיע לדבר שמעבר לכך, אם היו מבקשים ממני דברים אחרים אני לא הייתי עושה את זה, אבל היה ברור לכל הנוכחים בחדר ש... אוקיי, אולי חוץ מלנחקר עצמו, שזה לא הולך לקרות.

 

היום היית עושה את זה?

 

אני בטוח שלא הייתי עושה את זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
דיראני. "הוא היחידי שלא ידע"
צילום: רויטרס
מומלצים