שתף קטע נבחר

תפילה בכותל נגד פינוי עזה

כ-5,000 מתפללים מחו על כוונת שרון לפנות את הרצועה. אחד המשתתפים: "הגענו לצעוק לבורא עולם. בטוח שלהבדיל מהממשלה, הוא יקשיב לנו ויבטל את התוכניות של שרון"

כ-5,000 בני אדם השתתפו הערב (ה') ב"תפילת זעקה" בכותל המערבי "כדי להסיר את רוע הגזירה" מתוכניתו של ראש הממשלה לפנות את המתנחלים מעזה.

 

 

למרות מזג האוויר הסוער בירושלים, גדשו האלפים את הכותל, ביניהם גם הרב הראשי לשעבר, הרב מרדכי אליהו. המתפללים, שהיו תחת אבטחה כבדה, תקעו בשופרות, קראו פרקי תהילים והתפללו גם תפילת סליחות לערב ראש חודש (שיחול ביום א').

 

אבי וכטל, תלמיד ישיבה מצפת אמר ל-ynet: "אין פה שום צעד פוליטי, יש פה קריאה לקדוש ברוך הוא שיבטל את הגזירות הקשות שמנסים להטיל עלינו". לדבריו, "אחרי עצרת כזאת אני רק יוצא מחוזק ויודע ששום גזירה לא תתקיים".

 

יוסף בן שבת, תושב חיפה, שהגיע לעצרת אמר: "אחרי ההפגנה של אתמול, ששם צעקנו לממשלה לבטל את הגזירה, הגענו לפה, לכותל, לצעוק לבורא עולם. בטוח שלהבדיל מהממשלה, הוא יקשיב לנו ויבטל את התוכניות של שרון".

 

התפילה הערב נערכה בהמשך להפגנות שערך הימין לאחרונה במחאה על תוכנית שרון. אתמול התקיימה עצרת של כמה אלפי תומכי ימין מול בית ראש הממשלה בירושלים. העצרת הייתה סיכום לארבעה ימים בהם צעדו כמאה מתנחלים מגוש קטיף לכיוון ירושלים ברגל, במחאה על תוכנית שרון.

 

עם תום התפילות בכותל החלו המתפללים לקיים "סבב שערים" (המתקיים בכל ראש חודש), בסיומו יגיעו אל מול שער הרחמים, שם יקראו פרקי תהילים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
תפילת המחאה בכותל
צילום: איי פי
צילום: איי פי
המתפללים. "לצעוק לבורא עולם"
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
שרון. "הגזירה לא תתקיים"
צילום: רויטרס
מומלצים