שתף קטע נבחר

שוב: נדחתה ההצבעה על הקיצוצים בתקציב

ראש הממשלה הנחה את משרד האוצר ואת מנכ"ל משרדו, אביגדור יצחקי, למצות את המשא ומתן עם משרדי החינוך והבריאות - לפני שהנושא מועלה להצבעה, זאת לאחר שבמהלך סוף השבוע התנהלו דיונים מרתוניים, אך לא הושגה הסכמה בנושא תקציב המשרדים. במשרד ראש הממשלה מכחישים שהדבר נובע מהיעדר רוב

התבטלה ההצבעה על הקיצוץ הרוחבי בתקציבי משרדי הממשלה, שהייתה אמורה להתקיים הבוקר (א') בישיבת הממשלה השבועית.

 

ראש הממשלה הנחה את משרד האוצר ואת מנכ"ל משרדו, אביגדור יצחקי, למצות את המשא ומתן עם משרדי החינוך והבריאות - לפני שהנושא מועלה להצבעה, זאת לאחר שבמהלך סוף השבוע התנהלו דיונים מרתוניים, אך לא הושגה הסכמה בנושא תקציב המשרדים.

 

במשרד ראש הממשלה מכחישים שהדבר נובע מהיעדר רוב. לכל היותר, אומרים גורמים במשרד, במקרה הגרוע התקציב היה עובר ברוב של 12 נגד 11 (במידה וחמשת שרי שינוי מצטרפים לששת השרים המתנגדים: לבנת, נווה, הנגבי, ליברמן, אילון ואיתם).

 

מזכיר הממשלה, ישראל מימון, התקשר במהלך הלילה לעדכן את השרים בהחלטה. לשרים נאמר כי הסיבה לדחייה: ניסיון למצות את הדו-שיח עם משרדים שטרם הגיעו איתם להבנה.

 

שוחחו במהלך סוף השבוע עם השרים

 

בישיבה היו אמורים השרים להצביע על הצעת משרד האוצר לבצע קיצוץ רוחבי נוסף בתקציבי משרדי הממשלה, בהיקף של שישה אחוזים.

 

במהלך סוף השבוע שוחחו מנכ"ל משרד רה"מ והממונה על התקציבים במשרד האוצר, אורי יוגב, עם שרי הממשלה כדי לנסות ולהבטיח את תמיכתם.

 

ביום שישי קיים שר האוצר, בנימין נתניהו, פגישות עם שרי שינוי ועם השר אפי איתם במטרה לשכנעם לתמוך בהצעה.

 

השר איתם דרש במהלך הפגישה כי הכספים שהובטחו למפד"ל מתוקף ההסכמים הקואליציוניים יועברו ליעדים עליהם הוסכם. מדובר בין השאר על שכר בגובה 40 מיליון שקלים, המיועד לעובדי המועצות הדתיות שלא קיבלו משכורות חודשים ארוכים.

 

תקציב נוסף יועד למתן שירותי הדת שקוצצו לאחרונה באופן נרחב עקב פירוק משרד הדתות. במפד"ל גם דורשים לתקצב ב-35 מיליון שקלים את מוסדות החינוך התורניים, וכן את הישיבות והמדרשות.

 

בתום הפגישה אמר איתם כי שר האוצר נענה לדרישותיו, וההערכה היא כי יתמוך בסופו של דבר בהצעת הקיצוץ של האוצר בישיבת הממשלה.

 

שרי שינוי: "תלוי בקיצוץ בביטחון"

 

שרי שינוי סירבו לומר במהלך סוף השבוע כיצד יצביעו. גורמים בשינוי אמרו ל-ynet: "ההחלטה תתקבל במהלך ישיבת הממשלה כשיתברר נושא תקציב הביטחון. אם יורידו חלק מן התקציב, אפשר יהיה למנוע את הקיצוץ במשרדים אחרים. ניתן לצמצם בתקציב הביטחון כדי לחסוך במשרדים אחרים".

 

בשינוי הוסיפו: "באופן עקרוני אין לנו טענות עקרוניות קשות נגד התקציב, בפרט אם לא יגעו בקצבאות הילדים בעשירונים העליונים". בשינוי תובעים מנתניהו לטרפד את יוזמת לבנת-נווה לפגוע בקיצבאות אלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו. שישה אחוזים
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: סבסטיאן שיינר
לפיד. שלא יגעו בקצבאות הילדים של העשירים
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: מיכאל קרמר
איתם. כספים לישיבות והמדרשות
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים