שתף קטע נבחר

צה"ל חוקר תאונת אימונים נוספת, ללא נפגעים, בחברון

ל-ynet נודע כי מדובר בתאונת אימונים ללא נפגעים של כוחות צה"ל באזור חברון, אשר התרחשה כשלושה ימים לפני התאונה שבה נפצעו שלושת חיילי הנח"ל, אחד מהם במצב קשה מאוד. שוב מדובר בירי בטעות באש חיה, במהלך תרגיל באזור דרום הר חברון. דובר צה"ל: "מתחקרים"

פרסום ראשון: תאונת אימונים נוספת אירעה בשבוע שעבר באזור חברון. ל-ynet נודע, כי צה"ל חוקר תאונת אימונים נוספת שאירעה באותו אזור באמצע השבוע שעבר. 

 

מדובר בתאונת אימונים ללא נפגעים של כוחות צה"ל באזור חברון, תאונה שהתרחשה כשלושה ימים לפני התאונה שלשום (ו'), שבה נפצעו שלושת חיילי הנח"ל, אחד מהם במצב קשה מאוד.

 

התאונה אירעה ביום שלישי, במהלך תרגיל של גדוד לביא סמוך להתנחלות עותניאל שבאזור דרום הר חברון. במהלך התרגיל, דימו החיילים ירי של מחבלים לעבר אוטובוס והשתמשו בכדורים חסרי קליעים.

 

ההוראה שמדובר בתרגיל לא הגיעה ככל הנראה לכל החיילים. אחד מהם שמע שיש ירי, חשב כי מדובר במחבלים וירה לעבר החיילים באש חיה. בנס לא נפגע אף חייל. גם במקרה זה כאמור נפתחה חקירה. דובר צה"ל אישר בתגובה כי מתנהלת חקירה.

 

התאונה שלשום: תרגיל שדימה חדירת מחבלים

 

תאונת האימונים שאירעה ביום שישי במוצב ג'בל ג'והר שבחברון, התרחשה במהלך תרגיל שדימה חדירת מחבלים, כאשר אחד החיילים ששיחק מחבל הכניס בשוגג מחסנית עם כדורים חיים וירה לעבר החיילים. שלושה מהם נפצעו.

 

אלוף פיקוד המרכז, האלוף משה קפלינסקי, מינה צוות חקירה בראשות קצין בדרגת אלוף מישנה. כמו כן, נפתחה חקירה של המשטרה הצבאית החוקרת.


פורסם לראשונה 21/02/2004 22:50

 

הידיעה הראשונית התקבלה באימייל האדום
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
התאונה אתמול. צילום: איי פי
צילום: איי פי
צילום: איי פי
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מומלצים