שתף קטע נבחר

מופז: הפלסטינים לא מתכוונים ליישם את "מפת הדרכים"

שר הביטחון הסביר לראשי הארגונים היהודים מדוע הממשלה הולכת לתוכנית ההתנתקות - "אנו לוקחים על עצמנו יוזמה שנועדה לשנות את המצב באזור משום שאין לנו פרטנר בצד הפלסטיני" והביע תקווה "שהתוכנית תעודד גורמים פרגמטיים ברשות לקחת אחריות וליישם את מפת הדרכים"

שר הביטחון שאול מופז טוען כי ממשלת אבו עלא נדונה להיכשל. בנאומו היום (א') בפני ועדת הנשיאים (ארגון הגג של הארגונים היהודים בארה"ב) אמר מופז: "לפלסטינים אין כל כוונה ליישם את מפת הדרכים. אין שום פעילות נגד טרור ובשטחים קיימת אנרכיה. הדבר נובע מהעובדה שערפאת ממשיך לממן את ארגוני הטרור כשבו בזמן ממשלת אבו עלא משותקת ואין שום כוונה אמיתית לפעול נגדם".

 

מופז תקף בצורה חריפה את חוסר התפקוד של הממשלה הפלסטינית: "ברור לנו שאבו עלא לא יכול לבצע את המטרה של פירוק ארגוני הטרור. הוא מתחמק מפגישה עם שרון, לאחר שהעמיד רשימה ארוכה של תנאים מוקדמים בלתי מקובלים. הפלסטינים עצמם עייפים מכך ומבינים שערפאת הוביל אותם במנהרה חשוכה ללא כל אור בקצה".

 

בהתייחסו לתוכנית ההתנתקות אמר שר הביטחון למנהיגים היהודים: "אנו לוקחים על עצמנו יוזמה שנועדה לשנות את המצב באזור משום שאין לנו פרטנר בצד הפלסטיני. אנחנו מקווים שהוא יעודד גורמים פרגמטיים ברשות לקחת אחריות וליישם את מפת הדרכים".

 

לדבריו, תוכנית ההתנתקות ופינוי ההתנחלויות מעזה ישנו את האווירה באזור ויצרו מצב חדש שיאפשר להשיג הסכם בעתיד בינינו לבין הפלסטינים. אנו מקווים שתוכנית ההתנתקות תשנה את האווירה".

 

בהתייחסו לסכנת ירי קסאם מתוך רצועת עזה לעבר ישראל אחרי נסיגה, אמר שר הביטחון: "צה"ל לא נוטש את עזה. הוא יישאר סביבה. זה לא יפחית מיכולתנו לקיים פעילות נגד טרור ולא יוריד את יכולתנו להגיב לירי קסאם. נגיב בירי כזה כפי שאנו מגיבים היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
שר הביטחון. נגד הרשות
צילום: אורי פורת
מומלצים