שתף קטע נבחר

בפרקליטות ובשב"ס בוחנים כיצד למנוע את חתונת עמיר

פרלקיטת המדינה נפגשה עם נציב השב"ס כדי לדון בבקשתו של רוצח ראש הממשלה רבין להינשא. בדיון נקבע כי השב"ס יגבש עמדה משפטית וחוות דעת מפורטת בעניין. על-אף הסכמת שני הצדדים כי אין לאשר את החתונה, גורמים בפרקליטות מעריכים כי הדבר לא יעמוד למבחן בג"ץ

פרקליטת המדינה עדנה ארבל קיימה היום (א') דיון ראשוני עם נציב שירות בתי הסוהר באשר לבקשתו של יגאל עמיר להתחתן. שירות בתי הסוהר הציג בדיון את עמדתו לפיה אין לאפשר לרוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין להתחתן.

 

בשב"ס אמרו כי שני הצדדים "תמימי דעים שאין לאשר את החתונה", אולם בפרקיטות סבורים כי הדבר לא יעמוד למבחן בג"ץ.

 

בדיון נקבע כי השב"ס יגבש עמדה משפטית וחוות דעת מפורטת בעניין. לאחר מכן יתקיים דיון נוסף עם הפרקליטות בו תוצג גם עמדתה בנושא. בסופו של ההליך יועבר מכלול החומר אל היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז שיקבל את ההחלטה בנושא.

 

לפני כחודש הגיש עמיר בקשה לשב"ס להתחתן עם לריסה טרימבובלר והבקשה הועברה לטיפול הגורמים בשב"ס. שבוע קודם לכן הודיע נציב השב"ס יעקב גנות כי ידחה על הסף בקשה של עמיר להתחתן בכלא.

 

עמיר עדיין לא קיבל תשובה רשמית מהשב"ס על בקשתו. בשב"ס אמרו כי הם מודעים לכך שסירוב לבקשת החתונה יוביל את עמיר לעתור נגד ההחלטה לבג"ץ.

 

בעבר אמר היועץ המשפטי של האגודה לזכויות אזרח עו"ד דן יקיר כי אין שום עילה חוקית למנוע מעמיר להתחתן והשב"ס מחוייב לאפשר לו להינשא, כפי שהוא מחוייב לאפשר זאת לכל אזרח. האגודה פנתה לפרקליטת המדינה בדרישה לאפשר לעמיר להינשא. בשב"ס החלו להתכונן לבג"ץ אם בקשת עמיר להתחתן תידחה. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
יגאל עמיר
צילום: איי פי
צילום: יוסי זליגר
הכלה המיועדת, לריסה טרימבובלר
צילום: יוסי זליגר
מומלצים