שתף קטע נבחר

האג: "הפיגועים חמורים פחות מפעולות הדמים של ישראל"

הסתיימו ימי הדיונים בבית הדין הבינלאומי בהאג, במהלכם הוצגה התביעה נגד הקמת גדר ההפרדה על ידי ישראל. היום "כיכבו" מדינות הגוש האיסלאמי, הליגה הערבית וסודן. אחת מיועצות הגוש האיסלאמי: "אסור לראות את הפיגועים בחלל ריק"

"אסור לשפוט את פיגועי ההתאבדות נגד ישראל בחלל ריק. יש לקשור אותם לפעולות הדמים, הקשות יותר, שיזמה ישראל נגד הפלסטינים מאז הקמתה".

 

הציטוט הזה, של מוניק שמילייה-ז'נדרו, אחת מיועצות גוש המדינות האיסלאמיות, היווה את שיאה של המתקפה היום (ד') נגד ישראל ונגד גדר ההפרדה בדיון ביום הדיונים השלישי והאחרון בבית הדין הבינלאומי בהאג.

 

גדעון מאיר, סמנכ"ל תקשורת במשרד החוץ, הגיב לדברים: "מה אפשר כבר לצפות מעשר מדינות מוסלמיות ערביות, שבאות להגיש כתב אשמה נגד הקורבן במקום לשפוט את הטרור?" ברור שיש בדבריה משום מתן לגיטימציה לטרור".

 

סודן, נציגי הליגה הערבית והוועידה האיסלאמית הציגו בפני בית המשפט טיעונים שונים התומכים בעמדה הפלסטינית, לפיה גדר ההפרדה שבונה ישראל היא בגדר פשע מלחמה.

 

"בניית החומה מפרה את החוק הבינלאומי. זוהי פעולה אומללה ויש לשים לה סוף באופן מיידי", אמר אידריס אבו אל-קאסם, שגריר סודן בהולנד שנשא דברים בדיון.

 

ואילו נציג הליגה הערבית הבהיר: "מטרת הגדר היא לשנות את הסטטוס של ההתנחלויות הבלתי חוקיות בגדה. הגדר איננה ניצבת בין המחבלים וקורבנותיהם הפוטנציאלים - אלא בין האיכר ואדמתו, העובד ומעבידו והסוחר ולקוחו".

 

השופטים בבית הדין צפויים לתת את החלטתם בנושא בתוך שבוע עד מספר שבועות. בירושלים מעריכים כי בכל מקרה, תהיה הפסיקה נגד עמדת ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מפגינים פלסטינים בהאג
צילום: איי פי
צילום: איי פי
שופטי בית הדין. עכשיו ההכרעה
צילום: איי פי
מומלצים