שתף קטע נבחר

מכת יתושים בביאליק דרום

לתושבי ביאליק דרום אין רגע אחד של מנוחה. ביצה גדולה שנוצרה בגלל מי הגשמים, מהווה בית גידול ליתושים ומסכנת את הילדים. העירייה: "זה קורה כל שנה כשיורדים גשמים"

חודשיים לאחר שהתגלתה מכת עכברושים בביאליק דרום ולאחר שעכברוש נגס באצבעה של פעוטה, הגיע לשכונה מטרד חדש: היתושים.

 

הגשמים הרבים שירדו החורף יצרו ביצת גדולה ומזוהמת בסמוך לבתי השכונה. הביצה משמשת בית גידול לנחילי ענק של יתושים ממנה הם מתפזרים לכל השכונה. "מילא המבוגרים", הם אומרים, "אבל זה שהילדים שלנו צריכים לחיות כמו בגן חיות, זה כבר מוגזם".

 

לטענת הדיירים ילדיהם הקטנים לא יכולים להסתובב בשכונה באופן חופשי, משום שהמקום גם מסוכן. לדבריהם, מלבד הסרחון שמגיע מהביצה, בשעות אחר הצהריים מגיעות מהאזור להקות היתושים הגדולות ולהתפזר בשכונה, עד שכמעט בלתי אפשרי לשבת בחוץ, או לטייל בשכונה. לטענתם, למרות פניותיהם הרבות, לא עשתה עד כה העירייה שום דבר למען חיסול התופעה.

 

תושבת הרחוב, ויקה וגנר: "הכל התחיל אחרי הגשמים החזקים שירדו כאן. התמלאה כאן מין ביצה, שהפכה עם הזמן עמוקה יותר ויותר. חוץ מסרחון, היא גם מלאה ביתושים. גם ככה יש לנו כאן את הפוארה, שמלאה בגועל נפש ומטנפת לנו את השכונה. עכשיו, גם מתחת לאף שלנו נוצרה הביצה המזוהמת הזאת.

 

"במקום להיות רגועה שהילדים שלי מסתובבים בקרבת הבית, זה בדיוק ההפך. הילדים נעקצים כאן בלי סוף, ובלילות זה ממש סיוט, שלא לדבר בכלל על לשבת בחוץ, כי את זה אנחנו כבר לא יכולים לעשות. לפני חודש וחצי היתה כאן ישיבת דיירים, שלאחריה הבטיחו לנו שנושאים שמטרידים אותנו יטופלו. מובן ששום דבר לא השתנה".

 

דובר העירייה, יהודה פדרליין, מסר: "מדי שנה אנחנו דואגים לנקות את השטח באזור המדובר. נוסף על כך, כבר ערכנו סיור במקום. הנושא נמצא בכל מקרה תחת מעקב. באופן כללי, זה קורה כל שנה כאשר יורדים גשמים ונגד זה אין מה לעשות. כאשר מזג האוויר יאפשר, העירייה תעשה ככל שביכולתה לעשות שם סדר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטרד חדש בא לשכונה: יתושים (אילוסטרציה)
צילום: רויטרס
מומלצים