שתף קטע נבחר

מיקרוסופט שילמה 86 מיליון דולר ל-SCO

מיזכר פנימי של חברת SCO חושף כי החברה קיבלה 86 מיליון דולר ממיקרוסופט, וכן התכוונה להגיש תביעת הפרת זכויות יוצרים נגד ה-Bank Of America

מיזכר פנימי של חברת SCO חושף כי החברה קיבלה סכום של 86 מיליון דולר ממיקרוסופט, באמצעות קרן הון הסיכון Baystar, שב-2003 העבירה ל-SCO כחמישים מיליון דולר, בעיסקה שעוררה שמועות לגבי מעורבותה של מיקרוסופט בעניין. כך חשף אתמול (ה') אתר OpenSource. 

 

במיזכר, הממוען לכריס זונטאג, סגן נשיא ומנהל כללי ב-SCO, ניתן לראות את השינויים שנערכו במסמך באמצעות צפיה ב-Meta Data, תכונה של מעבד התמלילים וורד המאפשרת מעקב אחר שינויים שנעשו במסמך.

  

עוד עולה מהמסמך כי החברה, שהגישה השבוע תביעה משפטית נגד יצרנית הרכב דיימלר-קרייזלר והחנות אוטוזון, התכוונה בעצם להגיש תביעה נגד ה-Bank Of America. כפי הנראה מדובר בשלב נוסף במלחמה שמנהלת SCO נגד IBM, שהבנק הוא אחד מלקוחותיה הגדולים. מהמסמך לא ברור מדוע החליטה החברה לא לתבוע את הבנק, האם היא מתכוונת להגיש נגדו תביעה בשלב מאוחר יותר ומדוע ביטלה את התביעה.

 

התביעה המקורית אמורה היתה להיות מוגשת בבית משפט פדרלי בקליפורניה, באשמת הפרת זכויות יוצרים. בתביעה שהוגשה לבסוף נגד חברות הרכב, בבית המשפט של מישיגן, נטען כי יצרנית הרכב הפרה את הסכם השימוש בתוכנת ה-UNIX שרכשה מ-SCO.

 

נציגי הבנק וחברת SCO, כמו גם פרקליטיה של החברה סירבו להגיב על חשיפת המסמך, אולם אתר OpenSource טוען כי מאתר eWeek נמסר לו כי המיזכר אומת וזוהה כמסמך אותנטי על ידי SCO.

 

בתוך כך מדווחת סוכנות הידיעות IDG כי ברוק וולס, שופט בית המשפט ביוטה, בו נידונה תביעתה של SCO נגד IBM, הורה ל-IBM לחשוף את הקוד של מערכת ההפעלה שלה, AIX, המבוססת על UNIX בפני אנשי SCO, וכן שינויים שעשתה במערכת ההפעלה לינוקס. עם זאת, השופט חזר והורה ל-SCO לזהות את שורות הקוד שלטענתה שייכות לה ו-IBM עשתה בהם שימוש.

 

רקע

 

במרץ 2003 הגישה SCO תביעה על סך שלושה מיליארד דולר נגד IBM, בטענה כי ענק המחשבים הפר את הקניין הרוחני שלה כשהפיץ את לינוקס. לטענתה, רכיבי קוד של UNIX השתרבבו ללינוקס והופצו באשמת IBM. ביוני ביטלה SCO את הסכם הרישוי שלה עם IBM, המתיר לה להשתמש או להפיץ תוכנה המבוססת על מערכת ההפעלה UNIX.

 

IBM דחתה את ההאשמות והגישה תביעה נגדית, בה האשימה את SCO בפרסום הצהרות כוזבות על קניין רוחני. בדצמבר בית המשפט חייב את SCO להציג מסמכים המוכיחים לכאורה את טענותיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
SCO. מסמך החושף כי קיבלה 86 מיליון דולר ממיקרוסופט
מומלצים