שתף קטע נבחר

"הצפצוף – זה בגלל הקביים"

המשטרה חושדת כי תושב חדרה, שנעזר בקביים להליכה, נכנס לחנויות ויצא מהן עם מוצרים גנובים. כאשר המכשיר לאיתור זמזמים היה מצפצף הוא נימק: "זה בגלל הקביים". מעצרו הוארך

משטרת חדרה חושדת כי תושב חדרה (41), פעל בשיטה מקורית לגניבת רכוש מחנויות: החשוד נהג להשתמש בקביים כתירוץ. מעצרו הוארך להמשך חקירתו.

 

למחלק המודיעין והבילוש של תחנת חדרה, בפיקודו של פקד שולי לוי, הגיע מידע מודיעיני, לפיו החשוד מחזיק בביתו רכוש החשוד כגנוב. בלשי תחנת חדרה שהגיעו בשבוע שעבר לביתו תפסו רכוש רב. החשוד נעצר לחקירה.

 

לדברי מפקד תחנת חדרה, סנ"צ אלי קריספיל, החשוד נכה שנעצר בקביים, נהג להשתמש בקביים על מנת לגנוב מוצרים מחנויות. על פי החשד, הוא היה נכנס לחנויות בחדרה והאזור, יוצא מפתח החנות עם מוצרים גנובים, וכאשר הזמזם היה פועל, הוא נהג להסביר לאנשי האבטחה שזה בגלל הקביים.

 

החשוד הובא לדיון בהארכת מעצרו בפני בית משפט השלום בחדרה. בבקשת המעצר נטען, כי בתוך ביתו ובמחסן השייך לחשוד, נתפס רכוש רב, יקר ערך, שכלל כ-55 פריטים של כלי עבודה, כלי חשמליים ומכשירים סלולריים, שכולם חשודים שנגנבו מההתפרצויות לעסקים ומגניבות מעסקים. בבקשה נטען, כי חומר החקירה קושר את החשוד למיוחס לו באופן ממשי, וכי החקירה טרם הסתיימה ועדים ושותפים טרם נחקרו ונעצרו.

 

נציג המשטרה, רס"ב עבד קעדאן, מסר כי החיפוש שנערך בביתו של החשוד בוצע על פי צו המבוסס על דוח מידע מודיעיני, כאשר תוצאות החיפוש מאששות ומחזקות את תוכן המידע. "מדובר בפריטים רבים, כאשר רובם ככולם חדשים ועליהם תגי מחיר".

 

לדברי רס"ב קעדאן, החשוד טען כי שיש ברשותו קבלות על חלק מהרכוש שטרם הוצגו לחוקרים, ועל חלק אחר טען, שקנה ממקומות שונים ללא קבלות. עוד הוא טען, כי חלק מהמוצרים קיבל או קנה מחברים, שטרם נחקרו. רס"ב קעדאן ציין, כי לחשוד עבר פלילי כבד כאשר לחובתו 13 הרשעות כלפי רכוש, שמונה הרשעות בסמים ושמונה הרשעות בעניין הסדר הציבורי.

החשוד טען, כי הדברים שנתפסו אצלו, שייכים לו, והוא קנה אותם ממקומות שונים. "קניתי כלי עבודה מכל מיני סוגים וגם את המחסן עצמו, קניתי. אני יושב בבית והחלטתי להיות עצמאי וכל פעם, אני קונה משהו אחר".

 

בהחלטתה אמרה שופטת בית משפט השלום בחדרה, פנינה אגרמן, כי המידע המודיעיני מייחס לחשוד החזקת רכוש החשוד כגנוב בהיקף נרחב, ואכן על פי צו החיפוש והחיפוש שנערך בביתו, נתפס רכוש רב היקף ורב ערך, התואם ומשתלב עם המידע המודיעיני. השופטת האריכה את מעצרו של החשוד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נהג להרגיע את השומרים: "הקביים מצפצפים"
מומלצים