שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  האם יכבשו הדביבונים הנאצים את אירופה?

  נקמתו של הרמן גרינג? תוכנית מטורללת משהו שהגה הבכיר הנאצי לפני 70 שנה, מחוללת שמות ביערות גרמניה ואוסטריה. שמה של התופעה: דביבונים. וליתר דיוק - הרבה יותר מדי מהם

  "המזכרת" של הנאצים מאיימת על אירופה? דביבונים המתרבים בקצב מהיר מאיימים לשנות את פניו של עולם החי במרכז אירופה. האשמה, מסתבר, מוטלת על בכירי המשטר הנאצי, שתיכננו "לכבוש" כך את היבשת.

   

  אתר "אננובה" מספר היום (ד') כי הבכיר הנאצי הרמן גרינג, הגה ב-1934 תוכנית "להעשיר את חיי הבר של הרייך", באמצעות שיחרור של דביבונים שיובאו מאמריקה לטבע. כמה זוגות דביבונים אכן שוחררו - וכיום מגיע מספרם למיליון, בגרמניה לבדה.

   

  זוג הדביבונים הראשונים הועברו לעיר הגרמנית קאסל, הנמצאת באזור יערות צפונית לפרנקפורט. כיום ספרו שם 100 דביבונים לקילומטר מרובע - מספר שיא, המקביל למספר הדביבונים באזורים מסוימים בצפון אמריקה.

   

  תושבי קאסל מספרים כי בתיהם הפכו למבצרים של ממש, עם חוטי תיל דוקרניים המכסים את כל הפתחים ומכסי הביוב. פחי האשפה מהודקים באמצעות מנעולים או חוטי תיל, כדי למנוע מהדביבונים לחטט בהם, כמנהגם.

   

  בעיר פתחו בשיתוף פעולה עם זואולוגים מהאוניברסיטה הסמוכה, במטרה לסמן את אוכלוסיית הדביבונים בניסיון להגדיר את גודל הבעיה. "הפכנו לבירת הדביבונים של אירופה", אומר באומללות אולף הומן, העומד בראש המבצע.

   

  ולא רק בקאסל סובלים: גם באוסטריה הסמוכה כבר דווח על "אנשלוס" של הדביבונים, שרבים מהם כבר משתעשעים ביערות. ממשלת אוסטריה הפיצה כרוזים ובהם מידע על הדביבונים, וכן איסור חמור להאכילם. במקביל, מתכננים שם להעסיק "ציידי דביבונים" במשרה מלאה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כובשים את אירופה. הדביבונים
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  גרינג. תוכנית העל
  מומלצים