שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "לימדתי אותם - שיידעו מה לעשות עם בחורה"
  רמי בוחניק, מחנך ומדריך נוער בעמק הירדן הודה בביצוע מעשים מגונים בחניכיו. עד עתה התלוננו 14 נערים כי ביצע בהם מעשים מגונים ומעשי סדום. אנשי חינוך רבים בעמק נחקרו תחת אזהרה, בחשד כי ידעו על היקף הפרשה, שנראה כי החלה כבר לפני 15 שנה, אך בחרו לשתוק

  "לימדתי אותם שיידעו מה לעשות עם בחורה כשיהיו גדולים", הסביר לחוקריו רמי בוחניק, מורה ומדריך נוער מעמק הירדן, שזהותו נחשפה היום (א') לראשונה, החשוד כי במשך 15 שנה ביצע מעשי סדום בנערים, שאותם אף תיעד. עובדת סוציאלית ואנשי חינוך נחקרים תחת אזהרה בפרשה, בחשד שידעו עליה ושתקו.

   

  שופט בית משפט השלום בטבריה, דורון פורת, התיר היום לפרסם את שמו של בוחניק כחשוד בפרשה, והורה להאריך את מעצרו ב-15 ימים נוספים.

   

  במשרד החקירות בטבריה אמרו היום, עשרה ימים לאחר שנחשפה הפרשה, כי לא נתקלו בפרשה מחרידה כל-כך. "זו פרשה שלא הייתה כדוגמתה בשנים האחרונות", אמרה ל-ynet רס"ר רוית דמוראיס, חוקרת ראשית בתיק.

   

  מפרטים שהגיעו למשרד החקירות, בראשותו של רב-פקד סמי סיאגה, עולה כי בעבר, בתקופה שבה למד בוחניק לימודים אקדמיים, הוגשה נגדו תלונה על מעשים מגונים בקטינים. על אף עובדה זו הוא הועסק כמורה וכמדריך נוער.

   

  עוד עולה מהחקירה, כי באזור מגוריו ידעו כל העת על המתרחש ושתקו. "זה היה קשר של שתיקה", אמר אחד החוקרים. "עד כה חקרנו רכזות חינוך ועובדת סוציאלית, וצפויים להיחקר עוד אנשים תחת אזהרה", מוסיף רב-פקד סיאגה.

   

  הנחקרים מכחישים שידעו על המתרחש, אך מעדויות חלק מהנערים עולה כי דיווחו על מעשיו. עוד אומרים הנערים כי הסכימו לקיים עמו יחסי מין מאחר שהעריצו אותו. "הוא ניצל את תמימותם ומעמדם החברתי. מצד אחד ביקש לעזור להם ומצד שני פגע בהם", סיפרה ל-ynet רס"ר דמוראיס.

   

  בוחניק אינו מכחיש את המיוחס לו. הוא משתף פעולה עם חוקריו, הודה במרבית מן המקרים, אך טען כי המעשים בוצעו בהסכמה.

   

  לדבריו, "הם ביקשו ממני בצורה אילמת לעשות את מה שעשיתי להם". כשנשאל אם נהג להתרועע רק עם נערים ענה: "אני לא נוהג לעשות זאת עם בנות, כי הן מפתחות תלות רגשית. עם בנים זה עובד אחרת".

   

  לאור היקף הפרשה וחומרתה, הורה מפקד משטרת טבריה, סגן-ניצב אבי אלגריסי, להקים צוות חקירה מיוחד לחקירת המקרה. "ממידע הנמצא ברשותנו עולה

  כי החשוד ביצע עבירות מין מזה 15 שנה בעשרות נערים. הפרשה נמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו, ואנו מתייחסים אליה בחומרה רבה.

   

  עד כה נחקרו בפרשה זו 14 נערים, ובימים הקרובים צפויים להיחקר 12 קורבנות וכן מספר עדים, ביניהם שני בכירים נוספים האמונים על מערכת החינוך בעמק הירדן, ועל פי החשד ידעו ולא דיווחו למשטרה. כל זאת עוד לפני שטיפלו בחומר מתועד המצוי בקלטות וידיאו וסרטוני מחשב.

   

  "מדובר בחקירה מסועפת, ועל כן נדרשים עוד ימים רבים לחקירה. צוות החקירה המיוחד עובד בדיסקרטיות רבה, עובדה שתורמת להסרת החשש ומביאה לתחנת המשטרה מתלוננים רבים", אמר סגן-ניצב אלגריסי.

   

  בוחניק ועורך דינו סירבו להגיב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חגי אהרון
  בוחניק. חשד כי ביצע מעשים מגונים במשך 15 שנה
  צילום: חגי אהרון
  צילום: אלכס קולומויסקי
  אילוסטרציה
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים